BIO spotrebiteľ

Šalát pre nečakanú návštevu

06.09.2006 07:06
Leto (ale nie len ono) so sebou prináša aj viac času na rodinu, kamarátov či známych. Aj v období mobilov príde z času na čas nečakaná návšteva. Poteší, ale čím ju na rýchlo ponúknuť?
Pomôcť Vám môže šalát, ktorý veľmi chutí aj deťom aj dospelým. Je jednoduchý, rýchly a samozrejme variabilný. Naša obľúbená kombinácia, šťavnatá a krásne farebná je:
 • 1 hrnček špaldového kernota (alebo dvojzrnky či špaldových zŕn)
 • 1 polievková lyžica medu
 • 4 broskyne
 • 6 sliviek
 • + 1 broskyňa či iné ovocie na ozdobu
Ako na to?
Kernoto uvaríme. Kým krájame ovocie, mierne vychladne, potom pridáme med. Zmiešame s ovocím, vložíme do misiek a ozdobíme pár plátkami broskýň. (Ak naozaj nemáme čas, môžeme podávať teplé, aby sme sa nezdržiavali, ak toho času je predsa len viac, kernoto necháme vychladnúť.)

Samozrejme si môžeme nakombinovať akékoľvek ovocie, pridať orechy, slnečnicu, tekvicové jadierka, škoricu, vanilku....

V zime môžeme použiť napr. zavárané marhule a višne, vtedy med nedávam, kompóty bývajú zvyčajne dosť sladké.

Želám Vám dobrú chuť a z nečakaných návštev len radosť...

Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Zuzana GallayováPrednáša a vedie cvičenia na fakulte ekológie a environmentalistiky so sídlom vo Zvolene. Rada varí a stále viac pri tom používa biopotraviny.

Diskusia: Šalát pre nečakanú ...

  Nedalo mi, nereagovať na recept - Šalát pre nečakanú návštevu od p. Zuzany. A ikeď, som dnes bola "zavalená" (ako mnohí z vás) prácou, našla som si chvíľu čas na jeho prípravu. Odporúčam ho každému vyskúšať, pretože je VÝBORNÝ a rýchly - do slova a do písmena (ako tak pozerám, keď do 1hod nepríde domov moja polovička, nič sa mu z neho neujde, al. sa pustím do prípravy ďaľšieho).
  Zuzana, ďakujeme za skvelé recepty, ktorými nás zahŕňate a už vopred ďakujem za nové. Aby som ešte nezabudla, do šalátu som pridala PL javor.sirupu.
  Džana   Reagovať
   
  0
   
  0

  Ďakujem. Veľmi sa teším. Pridajte Váš obľúbený recept, rada tiež vyskúšam. :-)
  Pekný deň a dobrú chuť.
  Zuzana   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Recepty, zdravá výživa
Receptár je o tom, ako dobre jesť, veľa neminúť a čo najmenej variť.Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií