BIO spotrebiteľ

Greenpeace.sk - viac informácií o ochrane životného prostredia

27.09.2006 13:23 Zdroj: Tlačová správa, 2006-09-27
Organizácia Greenpeace dnes predstavila svoju novú internetovú prezentáciu.
Väčšie množstvo informácií o životnom prostredí, viac interaktívnosti, atraktívnejšia a prehľadnejšia grafika - to všetko sú prednosti novej internetovej prezentácie organizácie Greenpeace. V rámci novej stránky položili environmentalisti dôraz na rozvíjanie nového spôsobu občianskeho aktivizmu – tzv. cyberaktivizmus. Na Slovensku ide o pomerne nový trend, ktorý sa snaží zapojiť do ochrany životného prostredia ľudí, ktorí denne používajú moderné informačné technológie.

„Čoraz viac ľudí na Slovensku používa v práci i v domácnosti počítač s pripojením na internet. Mali by sme dať tejto stále sa rozširujúcej skupine občanov možnosť zapojiť sa do aktivít na ochranu životného prostredia. Cez internet sa dnes dá podporiť petícia alebo poslať e-mail poslancovi, či ministrovi. Bola by škoda takýto efektívny nástroj nevyužiť v prospech ochrany ohrozenej prírody,“
... povedala Mgr. Katarína Bartovičová, vedúca kancelárie Greenpeace na Slovensku.

Internetová prezentácia Greenpeace už tradične kladie dôraz hlavne na kampane organizácie. Na novej slovenskej webstránke tak návštevníci získajú podrobné informácie o energetickej, toxickej a genetickej kampani, ktoré tvoria kostru aktivít Greenpeace v SR. Novinkou sú on-line petície, napr. aktuálna petícia, ktorou sa organizácia snaží získať 1 milión podpisov z celej EÚ na podporu zavedenia povinného označovania výrobkov zo zvierat kŕmených geneticky modifikovanými organizmami.

Z hľadiska genetickej kampane Greenpeace však nová stránka prináša aj ďalšie aktuálne novinky. Návštevníci sa napríklad dozvedia, prečo ochranári zažalovali Ministerstvo pôdohospodárstva SR a tiež to, aké GM potraviny sa už našli v krajinách EÚ v súvislosti s „ryžovým“ škandálom, ktorý práve otriasa kontinentom.

Nová webstránka výrazne zlepšuje aj informovanie o aktivitách Greenpeace v oblasti boja proti nebezpečným toxickým látkam. Rozšírením prešla sekcia správ o príprave novej európskej chemickej politike REACH, ktorá bola doplnená o možnosť poslať list slovenským poslancom európskeho parlamentu, aby podporili princíp povinnej náhrady nebezpečných chemikálií. Viac informácií stránka poskytuje aj o aktivitách proti plánovanej kyanidovej ťažbe zlata v Kremnici, či o problematike starých environmentálnych záťaží.

Greenpeace dnes spustil aj nový informačný portál zameraný na problematiku ťažby a spracovania uránu. Záujemcovia na adresách www.stopuranu.sk a www.zachranmejahodnu.sk nájdu čerstvé správy, dokumenty, podrobné informácie, ale aj fotografickú výstavu o environmentálnych dopadoch uránových baní v Českej republike. „Uránový“ internetový portál je súčasťou kampane Greenpeace, ktorej cieľom je informovať verejnosť, obce a médiá a rizikách a problémoch spojených s projektom kanadskej firmy Tournigan, ktorá chce na Jahodnej pri Košiciach i v ďalších lokalitách SR ťažiť urán.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:
Mgr. Katarína Bartovičová, štatutárna zástupkyňa Greenpeace, mobil: 0905 935 353
Juraj Rizman, hovorca Greenpeace, mobil: 0908 729 997, e-mail: juraj.rizman@greenpeace.sk

Hodnotenie: 80%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Greenpeace.sk - viac informácií o ochrane ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Rôzne    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií