BIO spotrebiteľ

Dni ekologického poľnohospodárstva 2006 – Zvolen

09.10.2006 08:07
Dňa 2.10. 2006 sa uskutočnila v Dome Phorum (Centrum univerzitnej pastorácie) vo Zvolene vernisáž výstavy BIO-NEBIO, spojená s ochutnávkou biovína, biomuštu a ovčieho syra vyprodukovaného zvolenským ekopoľnohospodárom. Vernisáž bola zároveň aj otvorením série pripravovaných podujatí v rámci Dní ekologického poľnohospodárstva 2006 vo Zvolene a v Banskej Štiavnici.
Vernisáže sa zúčastnilo cca 40 ľudí – prevážne študentov Fakulty ekológie a environmentalistiky TU Zvolen z rôznych ročníkov.

Infostanok - Dni ekologického poľnohospodárstva 2006 – Zvolen
Infostánok - Zvolen
Dňa 4.10. 2006 bol na námestí SNP vo Zvolene infostánok, ktorý informoval obyvateľov o tom, čo sú to biopotraviny, ekologické poľnohospodárstvo ...

Okrem informačných materiálov mohli okoloidúci ochutnať špaldový biochlieb a pečivo a Detviansky pšeničný chlebíček od p. Krnáča, ktorý sa pri stánku pristavil a daroval nám vzorku z jeho bioprodukcie. Ďalej mohli okoloidúci vyplniť anketu o tom, či poznajú biopotraviny, či vedia, čo je ekologické poľnohospodárstvo, aká je ponuka bioproduktov na trhu a pod.

Stánok sa stretol s pomerne veľkým záujmom okoloidúcich, od mladšej generácie (mamičky s deťmi) po starších občanov na dôchodku. Podarilo sa vyplniť 50 anketových dotazníkov.

Vernisáž BIO-NEBIO
Vernisáž výstavy BIO-NEBIO
Informačný deň vo Zvolene zavŕšil diskusný večer pre verejnosť o súčasnom ekologickom poľnohospodárstve na Slovensku a jeho perspektívach.

Na pôde Fakulty ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene nás privítal jej dekan doc. Ing. Karol Kočík, PhD. (prednáša tu napr. predmet Agroekológia, aktívne sa zaoberá prípravou agroenvironmentálnych projektov), ktorému patril vstupný informačný blok. Do diskusie cenne prispel svojimi skúsenosťami aj Richard Medal (Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne).

Rozprávali sme sa pri špaldovom chlebíku, pečive a ovčom syre z farmy pána Rodziaka, ktoré ochutnalo približne 20 zúčastnených.

Hodnotenie: 71.4%, 7 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Miloš Veverkaabsolvent Fakulty ekológie a environmentalistiky v Banskej Štiavnici (Technická univerzita vo Zvolene), v súčasnosti doktorand. Zaoberá sa problematikou odpadového hospodárstva. Je spoluautorom prípadovej štúdie Analýza voľne pohodených odpadov v prostredí Slovenskej republiky.

Diskusia: Dni ekologického poľnohospodárstva 2006 – ...

  lingerie sexy is not a wrong

  Hello. my popularity is lingerie sexy man i after you positive my name because i'm a unexcited men
  Accurrilm   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Dni EP 2006Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií