BIO spotrebiteľ

BIO na Technickej univerzite

23.10.2006 08:49
Počas druhého októbrového týždňa sa v rámci cvičení z predmetu Environmentálna výchova na Fakulte ekológie a environmentalistiky (Technická univerzita vo Zvolene) bližšie oboznámilo s ekologickým poľnohospodárstvom 122 vysokoškolákov (6 skupín).
Špaldové žemličky
Špaldové žemličky
Počas dvoch vyučovacích hodín sme hovorili o princípoch a pravidlách ekologického poľnohospodárstva.

Zoznámili sme sa s vybranými BIOproduktami a BIOpotravinami, pripravili sme si nátierky, špaldový šalát, ochutnali sme špaldový hrnčekový koláč.

Príprava výstavy
Príprava výstavy
Stôl plný BIO
Stôl plný BIO

Pripravíme vajíčkovú nátierku
Pripravíme vajíčkovú
nátierku
Pridáme zrnká ovsa
Pridáme zrnká ovsa

Natrieme na špaldový chlebík
Natrieme na
špaldový chlebík
Sladký špaldový šalát
Sladký špaldový šalát


Zamestnanci Technickej univerzity
Zamestnanci Technickej univerzity
Diskutovali sme pri putovnej výstave BIO-NEBIO. V piatok 13. 10. sa v prestávke medzi cvičeniami zúčastnilo ochutnávky a výstavy približne 30 zamestnancov Technickej univerzity.

Potešilo ma, že viacerí používajú špaldovú múku, živo sa zaujímali o recepty, prezerali si fotky. Na základe ich záujmu budú recepty uverejňované v Univerzitných novinách.

Do Dní ekologického poľnohospodárstva sme sa zapojili aj prieskumom informovanosti verejnosti o ekologickom poľnohospodárstve.

Špaldový hrnčekový koláč s tvarohom
Špaldový hrnčekový
koláč s tvarohom
Najmladšia účastníčka ochutnávky
Najmladšia účastníčka
ochutnávky
„Biomušt? Mňam.“
Výsledky zhodnotených dotazníkov budú v krátkom čase zverejnené aj vďaka študentom FEE, ktorí dotazníky distribuovali a vyplnené pomohli pripraviť na spracovanie.

Dovoľte mi na záver poďakovať vedúcemu Katedry aplikovanej ekológie Ing. Vladímirovi Kuncovi, PhD. za podporu ako aj kolegyniam, kolegom a študentom 4. ročníka FEE za pomoc pri príprave ochutnávok.

Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Zuzana GallayováPrednáša a vedie cvičenia na fakulte ekológie a environmentalistiky so sídlom vo Zvolene. Rada varí a stále viac pri tom používa biopotraviny.

Diskusia: BIO na Technickej ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Dni EP 2006    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií