BIO spotrebiteľ

Návšteva rodinnej farmy Mašekov mlyn (2)

24.11.2006 10:03
Návšteva študentov sa pomaly blíži ku koncu a ja ešte rýchlo rozdávam anketové lístky nemeckým gymnazistom a čakám na ich odpovede. A tu sú niektoré otázky a odpovede na ne...
Vypisovanie ankety
Vypisovanie ankety
Ako sa ti páčilo na rodinnej farme Mašekov mlyn? Čo sa ti tu páčilo najviac?
Adriana, 15 rokov: Veľmi sa mi tu páčilo. Páčilo sa mi že nám to tu bolo dobre vysvetlené, že sme tu veľa videli a že sa to tu rozširuje stále viac. Najviac sa mi páčili zvieratá.

Diana, 15 rokov: Mne sa najviac páčilo to, že nám povedali veľa o zvieratách a predmetoch, ktoré boli v mlyne. Najkrajšie bolo, že sme mohli zvieratá aj pohladkať.

Franziska, 16 rokov: Páčili sa mi rozličné zvieratá a ochutnávka produktov farmy. Zaujímavá bola aj prednáška o netopieroch.

Felicitas, 17 rokov: Je to tu veľmi zaujímavé, iné ako na obyčajnej farme. Zvieratá boli veľmi milé, mne sa najviac páčili prasiatka, boli zábavné. A chutilo mi jedlo vyrobené z produktov farmy.


Bol(a) si už niekedy predtým na ekologicky hospodáriacej farme? Máte niečo podobné v blízkosti tvojho bydliska?
Anna, 15 rokov: Ešte nikdy som nebola na podobnej farme. Bývam síce v dedine, ale takéto niečo doma nemáme.

Nadin, 16 rokov: Nie, som prvý krát na takejto farme. V Nemecku je veľa ekofariem, ktoré dokonca rozvážajú svoje produkty do domov. A máme aj veľa obchodov, kde sa predávajú len ekoprodukty.

Felicitas: Nie, ešte som nebola. Niečo podobné ale v Nemecku máme.


Aké boli Tvoje predstavy o tejto farme? Prekvapilo ťa tu niečo pozitívne alebo negatívne?
Jenifer, 15 rokov: Predtým som mala len malé predstavy o ekologicky hospodáriacej farme. Pozitívne ma prekvapilo jedlo a zvieratá. Negatívne len to, že v mlyne bola veľká zima.

Anna: Ja som si to predstavovala asi takto – veľa zvierat a rastlín. Najviac ma zaujala rieka Žitava a mlyn.

Franziska: Pozitívne som bola prekvapená množstvom druhov zvierat, ktoré sa tu chovajú. Diana: Predstavovala som si to presne takto ako to tu je. Veľmi pozitívne ma prekvapilo, ako chutilo jedlo vyrobené z produktov z farmy.

Sebastian, 15 rokov: Predstavoval som si to asi takto, ale nemyslel som si že to bude taká veľká farma.


Bol(a) by si schopný(a) žiť na takejto ekofarme? Chýbalo by ti tu niečo?
Sebastian: Nie, nedokázal by som tu žiť, pretože som zvyknutý na život v meste, chýbal by mi moderný život.

Jennifer: Nie, myslím že nie. Aj keď by sa mi páčilo urobiť si tu niekedy dovolenku, ale chýbal by mi mestský život.

Anna: Vedela by som si to dobre predstaviť žiť tu, ale nie sama. Chýbal by mi tu kontakt s ľuďmi, napríklad susedmi, je to tu dosť vzdialené od väčšieho mesta.


Aký ma podľa teba táto rodinná farma význam? Myslíš že sa ju oplatí navštíviť?
Felicitas: Myslím si, že je to tu veľmi zaujímavé pre všetkých ľudí, naučia sa veľa o ekológii a o pestovaní ekologicky čistých plodín.

Sebastian: Určite sa oplatí sem prísť, je tu čo vidieť. Podľa mňa má veľký význam, napr. pre záchranu netopierov a včiel.

Diana: Ľudia, ktorí ju navštívia, tu uvidia veľa vecí, ktoré inde nie sú, napríklad rôzne druhy zvierat.

Adriana: Význam má v tom, že sa tu nachádzajú rôzne zvieratá a ľudia si ich môžu zblízka pozrieť. A vyrábajú sa tu ekologicky čisté potraviny. Vypisovanie ankety


14:30
Autobus so študentmi odchádza z parkoviska a ja sa tiež lúčim s Mašekovým mlynom. Ale určite nie naposledy. A čo vy? Páčilo sa Vám tu s nami? Verím že hej.

(poslednu článku si môžete prečítať opät zajtra)

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Ján KoprdaŠtudent 4. ročníka Fakulty ekológie a environmentalistiky TU vo Zvolene. Študuje odbor aplikovaná ekológia. Vo voľnom čase sa venuje foteniu a rozširovaniu vedomostí o prírode.

Súvisiace články


Diskusia: Návšteva rodinnej farmy Mašekov mlyn ...

  Je to dobré
    Reagovať
   
  0
   
  0

  ad: koprda@nr.kuzp.sk

  Pan Koprda, urobili ste dobru pracu. Verime, ze potesila nielen studentov, ale aj dalsich citatelov tejto vydarenej fotoreportaze.
    Reagovať
   
  0
   
  0

  sprava

  Prave som si prečítala E-mail z roku 2006, odvtedy nikto nebol na Mašekovom mlyne? Možno nie, aj my z MŠ- slniečko v N.Zámkoch sme ju objavili vdaka Katky B.z SAŽP v Nitre,dala nám tento typ a oplatil sa. V sobotu 30.mája ju navštívili rodičia a deti a odniesli množstvo pozitívnych chvíl a vedomostí.Hned na to našli na internete novú ekofarmu,teda záujem o zdravšie bývanie a životné prostredie sa u nás udomácnili, čo je pozitívne aj vdaka p.Demešovi, ktorý zasial tzv.semienko medzi mladých ľudí- rodičov.
  To všetko sa odzrkadlilo aj v stravovaní, nakoľko sme rozbehli BIO stravovanie v našej škole.
  anna haskova   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Pobyt na ekofarme
popisNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií