BIO spotrebiteľ

Dovolenka plná zdravia
dovolenka v Hostětíne

15.01.2007 11:07
Dovolenka v tieto dni?! Hľadala som niečo zaujímavé na internete. Čo by potešilo mňa, takto po sviatkoch? Veru, odpoveď som čoskoro našla.
Dovolenka, to je onooo! Oddych. Zapišťalo mi srdce, keď som našla ponuku na pobyt v malom príjemnom mestečku Hostětín, v pasívnom dome ekologického Centra Veronica.

A hoci ja bohužiaľ ísť teraz nikam – i napriek túžbe - nemôžem, vy možno máte čas a chuť vyraziť niekam na nové zmysluplné miesto. Nuž kam vás volám?

V podhorskom prostredí Bielych Karpát, v okrese Uherské Hradiště je mestečko Hostětín. V skratke o ňom: Miestny obecný úrad v spolupráci s neziskovými organizáciami presadil radu modelových ekologických projektov. Majú tu koreňovú čističku odpadových vôd a nakoľko ovocinárstvo je tu už po stáročia „doma“, majú svoju tradičnú jablkovú moštáreň, ostatne, bližšie o projektoch si možete prečítať v článku Hostětín - obec známa modelovými ekologickými projektmi.

Takže ak máte chuť a chcete si prezrieť všetky projekty na vlastné oči a k tomu si vyskúšať na vlastnej koži pobyt v úspornom, takzvanom „pasívnom“ dome, kde sa ani v zime nemusí kúriť? Nuž ste vítaní.

Až do prvého apríla tohto roka môžete prísť a ubytovať sa v tomto Centre Veronica. Pobyty sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, ubytovanie je tu poskytované celoročne, len sa treba ohlásiť vopred a dohodnúť termín.

Čo vás v rámci ubytovania čaká? V dome je 10 komfortných izieb, spolu 25 postelí. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie, je tu jedáleň a spoločenská miestnosť. Pobyt je buď s plnou penziou či po dohode s polopenziou. Varia z velkej časti z BIO a miestnych potravín, v ponuke sú vegetariánske jedlá.

Turistické možnosti v okolí Hostětína:
 • bežecké lyžovanie
 • zjazdové lyžovanie
 • krytá tenisová hala, squash, aquapark
 • blízkosť kúpelného mestečka Luhačovice
 • a samozrejme prechádzky po hostětínskych ekologických projektoch
Ceny ubytovania a stravovania nájdete na stránkach www.veronica.cz, taktiež fotografie, prihlášku a kontaktnú osobu.

A nezabudnite nám o všetkom, čo sa vám páčilo a čo nie – napísať. Nuž pekný pobyt a prajem, nech máte aj veľa snehu na zimné radovánky.

Hodnotenie: 80%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Súvisiace články

 • Dovolenka plná zdravia (práve čítate)

Diskusia: Dovolenka plná ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Eko (agro) turistika
  Eko agroturistika - dovolenkové pobyty, ekofarmy, bio hotely...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií