BIO spotrebiteľ

BioFach 2007 – najväčší v histórii, s jasnou misiou: BIO pre krajší svet

14.03.2007 06:43
Na svetovú výstavu biopotravín, prírodnej kozmetiky a ďalších produktov pre prírodnú osobnú starostlivosť (hygienické potreby, oblečenie....) zavítalo v čase od 15.-18. februára vyše 45 tisíc návštevníkov, čo je o 21% viac ako minulý rok.
Taliansko - biokultúra pre svet
Taliansko - biokultúra pre svet
Vitrína so slovenskými biopotravinami
Vitrína so slovenskými biopotravinami
34% návštevníkov prišlo zo zahraničia, hlavne z Rakúska, Talianska (Krajina roka 2007), Holandska, Poľska, Francúzska, Švajčiarska, Veľkej Británie a Španielska.

Rekordný bol aj počet vystavovateľov - 2 566 (o 23% viac ako vlani) a výstavná plocha sa rozšírila o 18%. Vyše 2/3 vystavovateľov boli zo zahraničia (spolu 80 krajín). Okrem tradične silného zastúpenia domácich výrobcov biopotravín, vo veľkom počte sa predstavili aj bioproducenti z Talianska, Španielska, Francúzska a Rakúska.

Weleda
Weleda
Paralelne popri výstvave biopotravín BioFach sa po 1.-krát v histórii – a hneď veľmi úspešne - uskutočnila výstava prírodnej kozmetiky, pracích a čistiacich prostriedkov, prírodných liečiv a výživových doplnkov Vivaness. Nemeckí výrobcovia sú lídrami v oblasti prírodnej kozmetiky na svete a tak na výstave Vivaness dominovali so širokou ponukou výrobkov od mydiel a šampónov cez dekoratívnu kozmetiku až po sadu ochranných opaľovacích prostriedkov. Všetko bez derivátov nafty, formaldehydu, syntetických vonných alebo konzervačných látok.

BioFach 2007 bol zameraný tiež na kľúčové hodnoty a misiu svetového organického hnutia. Vo svojom otváracom príspevku prezident asociácie Slow Food Carlo Petrini podčiarkol svoje presvedčenie, že len ekologické poľnohospodárstvo môže zachrániť svet. Claus Rättlich zdôraznil fakt, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita a tiež hovoril o principiálnych hodnotách, ku ktorým sa hlásia ekologickí poľnohospodári: „Biopotravinársky priemysel zaujíma vedúcu priečku v zmysle zmeny hodnôt“.

Bio valassky kral
Bio valassky kral
Vysvetlil, že BIO spotrebitelia sa nezaujímajú len o zdravé potraviny ale tiež o autentickosť, originalitu, sociálnu zodpovednosť a životné prostredie. BioFach vytvoril platformu pre hráčov v potravinárskom priemysle, ktorí chceli pomôcť formovať trh podľa svojich predstáv. V duchu BIO ako alternatívy pre krajší svet sa uskutočnilo vyše 150 podujatí v rámci BioFach Kongresu, ktorý sa konal paralelne s BioFachom a ktorý navštívilo okolo 8 000 expertov.

Polské bio ovocie a zelenina
Polské bio ovocie a zelenina

Zdroj:
Record Number of Visitors: 45 000 ľudí na BioFachu a Vivaness

Hodnotenie: 83.4%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: BioFach 2007 – najväčší v histórii, ...

  BIO - reprezentácia Slovenska

  BIOCENTRUM, s. r. o., Želiezovce – pestovanie bio cesnaku, mrkvy, hrachu, výroba sušeného bio ovocia a zeleniny (cibuľa, cvikla, reďkev, paštrnák, petržlen, jablká, rajčiaky, slivky, melóny

  AGRO GAJARY, s. r. o., Gajary – pestovanie bio cibule kuchynskej, hrachu siateho, mrkvy, ovsa, repy červenej šalátovej, uhoriek šalátových, zemiakov konzumných

  NATURAL ALIMENTÁRIA, s. r. o., Bratislava – výroba eko vín (Chardonnay, Rizling vlašský)

  SHR Štefan Krnáč, Krné – výroba Detvianskeho celozrnného pšeničného chleba

  IGET, s. r. o., Lipany – výroba bio mliečnych výrobkov na báze ovčieho syra

  Createc msc, s. r. o., Zvolen – výroba bio cereálnch výrobkov (tyčinky)

  EKOTREND MYJAVA, spol. s r. o., Rudník – bio liečivé byliny a rastliny (repík, šípka), obilnín (pšenica, raž), výroba bio čajov, múky a cestovín

  PARVUS, s. r. o., Vojkovce –bio ovocné šťavy (brezová šťava, šťava z jarabiny, miešané šťavy z brezy s bazou, resp. jarabinou.

  EKOFARM s. r. o., Podskalie – bio liečivé rastliny, výroba liečivých čajov

  Miroslav Grznár MLYN –ZRNO, Veľké Hoste – výroba bio produktov z obilia

  BIOAPIS – SK, Včelia farma SHR Mária Bujňáková, Brezovica – výroba včelár-skych produktov

  AGREF, spol. s. r. o., Komárno – bio obilniny (kukurica, pšenica, raž, sója), bio hrach siaty

  SadLivia, s. r. o., Nitra – výroba ovocných bio destilátov a ovocných štiav

  CSI – DC, s. r. o., Vranov nad Topľou – výroba múky, celozrnného chleba a pečiva

  OSIVO a. s., Zvolen – bio obilniny (ovos, pšenica raž)


    Reagovať
   
  0
   
  0

  To su ucasnici, vystavovatelia, alebo producenti produktov v tej vitrine co sa spomina v clanku?
  Max   Reagovať
   
  0
   
  0

  ad: Max

  Su to producenti produktov z vitriny co sa spomina v clanku. Oficialnym registrovanym ucastnikom bolo iba Ministerstvo polnohospodarstva. Navstevnikov vystavy zo Slovenska bolo samozrejme viacej.
    Reagovať
   
  0
   
  0

  Sad Livia ziskal ocenenie Biopotravina roka 2006. Da sa niekde docitat viac informacii, ako uspeli ich vyrobky, alebo bioprodukty dalsich zucastnenych slovenskych bioproducentov na BioFachu 2007?
    Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Podujatia
popisNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií