BIO spotrebiteľ

Tichá a Kôprová dolina
fotoreportáž

22.04.2007 08:06
Keďže štátna ochrana prírody žiaľ neustále podlieha tlakom lesníckej loby a nedokáže zabezpečiť trvalú ochranu tohto územia, 28. apríla 2007 bude Tichá a Kôprová dolina vyhlásená za Územie Chránené Občanmi (skrátene UCHO).

Ak aj vám záleží na ochrane skutočne voľnej prírody v Tatranskom národnom parku, pridajte sa a podporte UCHO Tichá a Kôprová dolina prostredníctvom on-line petície a hlavne vašou osobnou účasťou na akcii. Organizačné pokyny budú zverejnené na www.ticha.sk.

Akcia UCHO nie je blokádou, je to pokojný prejav občanov, ktorým záleží na tom, aby boli chránené územia naozaj chránené. Účasť potvrdilo už viac ako 1700 z vás.

Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina
Tichá a Kôprová dolina

Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Rudolf PadoPredseda a projektový manažér OZ TATRY. Vyštudoval geológiu a geochémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. OZ
TATRY realizuje dlhodobú víziu nazvanú Program obnovy krajiny v podtatranskom regióne.

Diskusia: Tichá a Kôprová ...

  Dufam, ze pride co najviac ludi. Nech politici vidia, ze nam nie je osud nasej prirody ukradnuty.
  kvietok

  este nieco: dnes bol Oruzinsky v TA3. Je fajn, ze aspon niekto ma odvahu hovorit co sa deje v MZP. Hamba, kedy bude konecne Izak odvolany?
  kvietok

  b

  Celé toto veľké divadlo okolo Tichej a Kôprovej doliny je len fraška. Prečo sa doteraz nikto nespýtal na názor najkompetentnejších, a to vlastníkov ? Kde sú médiá ? Ide im o senzácie a bulvár?
  Len na upresnenie odcitujem časť Tlačového vyhlásenia Pozemkového spoločenstva Bývalí urbarialisti obce Východná zo dňa 18.11.2006 :
  " ako bezprostredne dotknutí vlastníci takmer 1.000 hektárov pozemkov v Národnej prírodnej rezervácii Tichá dolina týmto ostro protestujeme proti bezočivému zasahovaniu Mimovládneho výboru Naše Tatry, Lesoochranárskeho zoskupenia VLK a ich komplicov ( OZ Tatry, A-projekt, Nadáciu Ekopolis ) do našich, výsostne súkromných záležitostí. Rovnako ako absolútna väčšina obyvateľov tatranskej oblasti odsudzujeme agresívne a neodborné vmiešavanie sa týchto subjektov do problémov, ktoré v TANAPe obnažila veterná kalamita v roku 2004. Dozrel čas vyhlásiť, že sa považujeme za svojprávnych občanov tohto štátu a neželáme si aby za nás hovorili a o našom majetku rozhodovali samozvaní ochranári, či už z Bratislavy alebo z Tulčíka.."
  Nechávam na každého súdneho človeka aby si urobil o veci vlastný názor.
  Len tak na margo, ja sa Turbíniovej a Lukáčovi do záhrady nepchám...
  a

  Ad: b

  Podla vsetkych anonymov je vsetko co sa tyka obcanov fraska.
  Vy si ochranu prirody mimovladnymi organizaciami asi predstavujete tak, ze budeme cistit rieky, prenasat zabky, teoretizovat o ozonovych dierach ... a nebudeme sa starat o skutocne problemy tejto krajiny.
  Je totalnou hanbou naroneho parku, ze na vstupe do dolin vas cakaju piktogramy zobrazujuce co vsetko tu ako obcan nesmiete, ale privilegovane skupiny mozu z NP robit co chcu.
  Tiez som obyvatel tatranskej oblasti a nemam pocit, ze by absoutna vacsina ludi nieco odsudzovalo. Ak by ste napisali, ze ludia su apaticki, ttak by som s tym suhlasil ...
  Ak je tu niekto agresivny, tak ma inu adresu a nie adresu MVO. Ked sa krajske kolo SOC vyuziva na lesnicku popagandu , ako sa to stalo pred 3 tyzdnami v Martine, tak to uz nema obdobu.
  Ja zasa odmietam, aby sa na Slovensku z ludi s lesnickym povolanim robili nadludia.
  My tiez mame skoly. Ze Vam nevadi vzdelanie ministrov podohospodarstva a ZP?
  To, ze vam ministerstvo nevyplaca vcas a v spravodlivej vyske tzv. ujmu z obmedzeni v hospodareni, za to ja nemozem. Ja vam ju ani nezavidim a a ni s tym nemam problem.
  Porovnavat zahradu s narodnym parkom je dost mimo.  Rudolf Pado

  Zmena myslenia

  Suhlasim s Rudolfom Padom, Nasa predstavy o ochrane zivotne prostredia je este v plienkach a je dobre, ze sa nasli ludia ktori bojuju za zmenu myslenia a pristupu a ze nie su ticho, ked sa nieco deje a ze sa dokazu postavit na obciansky odpor. DAKUJEM IM A VERIM, ZE MYSLENIE NAS LUDI SA POSTUPNE BUDE MENIT V OTAZKACH ZIVOTNEHO PROSTREDIA - UZ TO NIE JE O TOM ZE SA NAS TO NEDOTKNE ... SU TO VECI KTORE SA NAS BYTOSTNE DOTYKAJU!!! V AKOM PRSTREDI BUDEME ZIT A CI AKO ZIVOCISNY DRUH mY LUDIA PREZIJEME - ZMENY V PRIRODE KTORE KAZDOPADNE UZ SU TU!!!
  A PRETO SA MENI AJ POHLAD NA TIETO VECI
  VO SVETE !!! VIAC SA ZACINAME O TIETO VECI ZAUJIMAT !!!
  Medard SlovikČítať celú diskusiu k článku (10 príspevkov)   Pridať názor na článok

BIO magazín

TatryNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií