BIO spotrebiteľ

Pohoda 2007
festival radosti, alternatív a dobrých ľudí

23.07.2007 07:45
Málo slov a veľa obrázkov o Pohode 2007... Sú určené predovšetkým vám, ktorí ste na Pohode tento rok - alebo ešte vôbec - neboli.
Typická Pohoda
Typická Pohoda
Pohoda festival 2007 priniesol výbornú muziku a skvelú zábavu - každý si mohol nájsť to „svoje“. Keď som sa pred festivalom pozrela do programu, mená kapiel mi – až na výnimky – nič nehovorili. Keď na najbližšom pódiu (Orange stage) začali hrať, všetko sa mi páčilo.

Je skvelé, koľko priestoru vytvoril pre prezentovanie nových/alternatívnych myšlienok a prístupov, výchovu k ekologicky únosnému životnému štýlu a diskusiu o hodnotách ako tolerancia, úcta k životu, pomoc tým, ktorí to potrebujú, demokracia, pravda...

Mimoriadne ma zaujala diskusia Štefana Hríba o pravde v médiách s Richardom Rybníčkom a Eugenom Kordom v Tatra banka aréne. Všetci traja boli „odídení“ zo Slovenskej televízie. Tlak politických strán na verejnoprávne televízie je obrovský. Reklama sa presúva na internet, takže peňazí je čoraz menej. Sme na prahu mediálnej revolúcie. Vysielanie nezávislých televízií aj filmy na internete... Všetko je na webe :). A každý z nás môže byť žurnalistom a prispieť k tomu, aby sa kvalitné informácie čo najrýchlejšie dostali k ľuďom, ktorí ich potrebujú.

Suma sumárum: Pohoda 2007 bola opäť úžasná. Napriek horúčave a krátkym nociam sa človek cíti osviežený a plný energie. Pozitívny duch festivalu pretavený do tisícok okamihov radosti a nádeje.

Celkom na záver otázka 18-ročného syna Jakuba: Kde sa všetci tí dobrí ľudia na Pohode zobrali?

PS: Prosím doplňte ma. Pod článkom je kooopec miesta na vaše názory a postrehy z Pohody. Kľudne pošlite aj celý článok alebo fotky, ak máte. Budeme sa tešiť!

Súvisiace články:

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Pohoda ...

  to tu už dávno nebolo...

  Neviem, kedy som naposledy tancoval. Pripadá mi, že niekedy v minulom tisícročí. Ale chuť tancovať sa vrátila - na Pohode 2007, konkrétne na koncerte Amadou et Mariam... A viem, že na ďalšiu príležitosť tancovať nebudem čakať zasa až do budúceho tisícročia - veď Pohoda 2008 sa blíži :-)
  Rišo   Reagovať
   
  0
   
  0

  POhoda

  CHodíme na POhodu tiež každý rok, aj keĎ tentokrát sme kvôli horúčavám boli bez detí, čo mi bolo aj ľúto vždy keĎ som šla okolo detského kútika ... Ale aspoň sme mali trochu volnejšie .. aj tak sme nestihli všetko, a tešila som sa na pána LAsicu .. škoda.
  Ale MAri Boine, J.B. KLadivo a A bude hůř ... mi to dokonale vynahradili.
  Na Svěrákovcoch som sa skoro rozpučila od smiechu a z takého čo som pred tým nepoznala sa mi najviac páčili KTU, KONONO NO, a Amadou a Mariam .. a všeličo ... a zabudla som na VEntil RG :) pre nás pamätníkov .. hehe
  A trefné básničky Onřeja BAndyho Mrázka ... a Lábusove We are the Champions... no ... a tak ďalej ... a bongá v čajovničke .. nádhera
  Sa teším tiež zas o rok :) A ešte som si tam kúpila aj nádherné masážne srdce aj masážnu guľu z aragonitu, čo som už dlho zháňala .
  Tak . spokojná ... len mi vadilo veľa tých odpadkov a dlhé rady na vodu .. hasiči to našťastie zachraňovali :)
  A človek vtedy pocítil tú absolútnu pravdu o vode, keď padala z neba ... chladnučká a osviežujúca
  Adina   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Podujatia
popisNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií