BIO spotrebiteľ

Hlas pre Biopotravinu roka 2007 = hlas pre slovenské biopotraviny

08.10.2007 11:58
Ktorá z piatich nominovaných biopotravín je tá „Vaša“? Ktorej dáte svoj hlas v súťaži o Biopotravinu roka 2007? Alebo máte hlasovanie za sebou a teraz už len čakáte ako to všetko dopadne? Pomôžte nám prosím zapojiť do hlasovania čo najviac ľudí a pošlite svojim známym pohľadnicou s logom Biopotravina roka 2007. Potešme svojimi hlasmi výrobcov nominovaných slovenských biopotravín, ktoré sú na trhu výnimočné a zaslúžia si čo najviac pozornosti širokej verejnosti i médií.
Predstavujeme biopotraviny nominované na ocenenie Biopotravina roka 2007. Pri maximálnej snahe o objektivitu treba povedať, že popisy sú subjektívne, robené na základe vlastnej skúsenosti s produktmi, doplnené o informácie získané na webe.


Čaj s echinaceou Cyprián

Skvelý ovocno-bylinný čaj, lahodný na každodenné pitie. Zloženie: šípky, echinacea (5%), ibištek, fenikel, repík lekársky, skorocel. Prítomnosť echinacei je dôležitá pre zvyšovanie imunity organizmu. Výrobcom je Ekotrend Myjava, spol. s r.o., firma, ktorá v roku 2001 uviedla na trh na slovenský trh BIO špaldovú múku a bylinné čaje a odvtedy stabilne rastie a rozširuje ponuku biopotravín z vlastnej produkcie i dovozu. Ekotrend Myjava získal historicky prvý titul Biopotravina roka 2005, keď sa - v hlasovaní spotrebiteľov - najobľúbenejšou biopotravinou stala Špaldová krupica.

Čaj s echinaceou Cyprián má všetkých „päť P“, aké má čaj mať:
 • pochádza z ekologického poľnohospodárstva
 • pijete ako často chcete
 • posilňuje imunitný systém
 • poteší voňou a chuťou
 • predávaný všade na Slovensku – v obchodoch so zdravou výživou aj vybraných sieťových obchodoch.


Chardonnay odrodové víno suché, neskorý zber, ročník 2002

Nemusíte byť znalcom vína, aby Vám toto víno zachutilo. Výborná chuť, nádherná vôňa. Slovami výrobcu Natural Alimentaria spol. s r.o. www.naturalvino.sk „krásne zladené, čisté, harmonické bio víno s ovocno-kvetovými jemnými broskyňami, žltomelónovými tónmi- suché“. A je fakt, že zachutilo aj znalcom, nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí – naposledy na BioFachu 2007, svetovej výstave biopotravín, kde sa zaskvelo na ochutnávke niekoľkých stoviek biovín.

Okrem kvality upúta BIO Chardonnay aj vkusnou fľašou, prírodným imidžom etikety a visačkou s logom „Ekopoľnohospodárstvo“.


Slovenská biobryndza zo Šariša

Mliečnych produktov v kvalite BIO na slovenskom trhu veľa nenájdete. Možno ešte tak BIO jogurt, tvaroh a maslo z dovozu, aj to len vo vybraných supermarketoch. Úplne výnimočná je rada slovenských BIO výrobkov z ovčieho mlieka: Slovenská biobryndza zo Šariša, Ovčí biosyr Šariš, Ovčí biosyr Šariš s bylinkami, Šarišská ovčia biofeta, Šarišská ovčia biofeta s bylinkami, Údený ovčí biosyr Torysa, uvedených na trh v roku 2006. Výrobcom je firma IGET z Lipian (okres Sabinov) na východnom Slovensku. Prevádzka sa na nachádza v 4km vzdialených Krivanoch – obci, kde sa syrárstvo rozšírilo už v 19. storočí.

Slovenská biobryndza zo Šariša je vyrábaná tradičným spôsobom z nepasterizovaného ovčieho mlieka. Vďaka obsahu prospešných mikroorganizmov podporuje trávenie a má celkovo pozitívny účinok na zdravie.


Špaldové BIO sušienky Natural

Zloženie špaldových sušienok Natural: celozrnná špaldová múka 55%, palmový tuk 28%, surový trstinový cukor 17%, vínny kameň. Výrobca: Createc msc.

Śpalda je kráľovná medzi obilninami. Cenená je ako nenáročná plodina, ktorá znesie aj drsnejšie klimatické podmienky, ale predovšetkým pre svoju výbornú orieškovú chuť a z hľadiska nutričného – obsah minerálov, vitamínov, vlákniny a dobrú stráviteľnosť. Známa ľudová liečiteľka sv. Hildegarda z Bingenu (žila v Nemecku v 12. storočí) postavila svoj liečebný systém na špalde a odporúčala každodenné konzumáciu špaldy v akejkoľvek podobe - klíčenú, ako kašu, špaldový chlieb či cestoviny...

Špaldové BIO sušienky Natural potešia Vaše chuťové poháriky i návštevu. A sú zdravé – bez živočíšnych tukov, rafinovaného cukru a syntetických prídavných látok.


Včelí med kvetový

Med z levočských vrchov – z lona čistej prírody, kde nenájdete fabriky ani veľké cesty, len hojnosť kveteny rastlín, stromov a krov... Z rodinnej ekofarmy v Brezovici , kde sa včelárstvu a výrobe biomedu venujú pán Bujňák starší, mladší, i jeho manželka... Med, ktorý sa rodí z lásky k prírode a včielkam...

Biomed v dnešnom svete je vzácnosť. Včelia farma Bujňákových BIOAPIS SK je jedinou včelou farmou v systéme ekologického poľnohospodárstva na Slovensku, pričom zároveň patrí medzi najväčšie včelie farmy na Slovensku. Maroš Bujňák je včelár par excellence. O chove včiel dokáže zasvätene rozprávať celé hodiny, o ekologickom chove včiel prednáša a píše články do odborných časopisov.

Včelí med kvetový BIO je liek. Ten z Brezovice si svojou kvalitou získal množstvo pravidelných odberateľov.

***

Hlasujte za Biopotravinu roka 2007 tu.

Chcete urobiť radosť svojim známym a dať aj im šancu vyhrať balík biopotravín? Pošlite im pohľadnicu, kde keď kliknú, tak sa objaví pohľadnica – s už vyplneným textom:

Ahoj!

Ak chceš veľmi jednoducho vyhrať hodnotný balíček biopotravín, vyber najskôr Biopotravinu roka 2007. Ale musíš to stihnúť do 11. 10. 2007, kedy končí hlasovanie, aj šanca vyhrať.

Hlasovanie nájdeš klinutím na logo v pravej lište tejto stránky. Veľa šťastia :-)


Desať hlasujúcich bude náhodne (počítačom) vybraných a odmenených hodnotným balíčkom biopotravín a posilňujúcich kvapiek:


* Odorické kvapky AFRA
* Čaj s echinaceou CYPRIÁN
* Medovka lekárska
* Celozrnná špaldová múka
* Špenátové rezance
* Jablkový mušt EKOTREND
* Bio medovina Markus
* Včelí med kvetový
* CHARDONNAY odrodové víno suché, neskorý zber, ročník 2002
* Špaldové BIO sušienky Natural

Kandidátov na titul "Biopotravina roka 2007" vybrala odborná komisia v zložení::
1. Mgr. Richard Medal, riaditeľ Centra environmentálnych aktivít Trenčín
2. Ing. Juliana Schlosserová, CSc., riaditeľka Odboru životného prostredia a ekologického poľnohospodárstva na ÚKSÚP
3. Zuzana Homolová, predsedníčka zväzu ekologického poľnohospodárstva Ekotrend Slovakia
4. Ing. Andrea Zacherová, vedúca predajne biopotravín v Košiciach
5. Ing. Jaroslav Huml, majiteľ predajní biopotravín v Modre a Bratislave

Ďakujeme za Váš hlas pre slovenské biopotraviny nominované na ocenenie Biopotravina roka 2007!

Hodnotenie: 70%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Hlas pre Biopotravinu roka 2007 = hlas pre ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií