BIO spotrebiteľ

Separácia odpadu zo zelene

05.12.2007 00:32
Kompostovisko
Kompostovisko
Odpad zo zelene (bioodpad) – v niektorých mestách a obciach biologicky rozložiteľný odpad odoberajú od obyvateľov mestské a obecné organizácie zriadené za týmto účelom. Následne tento odpad kompostujú.

Je potrebné pripomenuť, že od 1.1.2006 je zakázané zneškodňovať (skládkovať a spaľovať) biologický rozložiteľné odpady, ktoré sú súčasťou komunálnych odpadov. Takéto odpady sa môžu iba zhodnocovať, napr. kompostovaním (§ 18 ods. 3) písm. m) zákona o odpadoch).

Obyvatelia vlastniaci pozemok so záhradkou alebo v záhradkárskej osade, by mali tento druh odpadu kompostovať. Informačné materiály nielen o tom, ako si zhotoviť pri dome kompostovisko, je možné získať na internetovej adrese: www.spz.sk (v časti informácie sa nachádzajú materiály na stiahnutie vo formátoch pdf. a word.).

Zaujímavé informácie je možné získať aj na ďalších internetových stránkach:

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Rudolf PadoPredseda a projektový manažér OZ TATRY. Vyštudoval geológiu a geochémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. OZ
TATRY realizuje dlhodobú víziu nazvanú Program obnovy krajiny v podtatranskom regióne.

Súvisiace články


Diskusia: Separácia odpadu zo ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Separovanie odpadu    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií