BIO spotrebiteľ

Nebezpečné výrobky na našom trhu

06.12.2007 12:01
Milý spotrebiteľ,

nastáva čas zhonu, nákupov a návalov zákazníkov v obchodoch, ináč to pôvodne zvaný čas vianočný. V tomto období si dávame pozor na zlodejov, peňaženky, zoznam darčekov, potravín. A my za vás sa snažíme dávať pozor na veci, čo môžu ľahko uniknúť pozornosti: škodlivé látky v produktoch dennej spotreby.

Určite deťom nekupujte pod stromček alebo ak túto hračku dostanú, treba ju vrátiť do obchodu:

1/ Plastovú hračku Funny COOL TOY ANIMAL, The DIRTY Animal (www.aktuality.sk)

2/ Plastové auto - stavebné domiešavač SUPER POWER (www.aktuality.sk)

Taktiež detské výživy Tesco a Hello od výrobcu Linea Nivnice (www.aktuality.sk) nedávajte svojím deťom. Síce sú zakázané v ČR, ale môžbyť sú aj na našom trhu.

Čo možno ešte nájdete na našom trhu a určite to nepatrí do pusinky vášho dieťaťa sú zubné pasty Ferdo a Večerníček (www.novinky.cz) . Ak tieto výrobky uvidíte v obchode, upozornite predavačky na ich stiahnutie z predaja aj v záujme zdravia ostatných detí.

Ak chcete vedieť aj o iných výrobkoch neblahých následkov pre vaše zdravie či život, môžete si dať do medzi obľúbené stránky link www.soi.sk a občas si ho pozrieť.

Tak vám prajem už len príjemné informácie a deň bez zhonu :-)

Hodnotenie: 73.4%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Diskusia: Nebezpečné výrobky na našom ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Rôzne    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií