BIO spotrebiteľ

Občianske združenie TATRY získalo britskú cenu Green Apple Environmental Awards

02.01.2008 09:50 Zdroj: Tlačová správa, Liptovský Mikuláš, 13.12.2007
Ceny „Green Apple Environmental Awards“ sa udeľujú už trinásť rokov a sú považované za jedny z najprestížnejších ocenení vo Veľkej Británii. Držitelia cien preberajú trofeje v Dolnej Snemovni parlamentu ako hostia ministerky obchodu a priemyslu Patricie Hewitt.
Cieľom ocenení je jednak uznanie za úspechy v oblasti udržateľného rozvoja, ako aj zverejnenie (v Zelenej Knihe) a propagácia týchto prístupov, aby z nich mohli profitovať ostatní. Ceny sú udeľované v kategóriách, ktoré pokrývajú všetky oblasti priemyslu, obchodu, architektúry, verejnej správy ako aj osôb a skupín, vo Veľkej Británii, ako aj v medzinárodnom meradle.

cena International Green Apple Awards
cena International Green Apple Awards
V piatok, 9. novembra 2007 bolo v House of Common, budove parlamentu v Londýne, slávnostné odovzdávanie cien za rok 2007.

Medzi ocenenými bolo aj Občianske združenie Tatry, Liptovský Mikuláš, ktoré získalo zlatú cenu International Green Apple Environmental Awards za projekt „Toky nie sú stoky“, a prácu v oblasti environmentalnej výchovy a environmentálnych aktivít v podtatranskom regióne. Cenu odovzdával Roger Wolen, národný organizátor a profesor David Bellamy. Cenu za OZ TATRY prebrala Jana Júdová, členka predsedníctva OZ TATRY.

Kampaň „Toky nie sú stoky!“ pozostáva z monitorovacích, praktických, osvetových, propagačných a represívnych aktivít, ktorých cieľom je zvyšovať občiansku zodpovednosť a občiansky aktivizmus pri ochrane vodných tokov a vodných zdrojov. Je zameraná na dodržiavanie zákona o odpadoch, zákona o vodách, zákona o ochrane prírody a krajiny v tzv. voľnej krajine, logistickú podporu zvyšovania miery separácie odpadov a pod.

Celkový dobrovoľnícky vklad, vložený do projektu, je v súčasnosti vyčíslený na 15 680 hodín, čo po prepočte na hodinovú mzdu 60 korún predstavuje dobrovoľnícky nefinančný vklad viac ako 940 tisíc korún.

Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Rudolf PadoPredseda a projektový manažér OZ TATRY. Vyštudoval geológiu a geochémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. OZ
TATRY realizuje dlhodobú víziu nazvanú Program obnovy krajiny v podtatranskom regióne.

Diskusia: Občianske združenie TATRY získalo britskú ...

  Blahoželám

  Úprimne sa teším z Vášho úspechu a prajem aj v roku 2008 energiu na aktivity. :o)
  Zuzana Gallayová   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Podujatia
popisNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií