BIO spotrebiteľ

BIOspotrebitel.sk v roku 2007

07.01.2008 08:02
Na prelome rokov často dochádza k bilancovaniu. Hodnotí sa rok, ktorý končí a dávajú sa predsavzatia na rok ďalší.
Bilancovať pri web stránke sa dá naozaj všeličo. Návštevnosť stránky, počet nových článkov, či príspevkov vo fóre. Jedna vec je kvantita. Horšie je to s hodnotením kvality článkov či príspevkov.

Najskôr teda niekoľko čísel a zaujimavostíPočet návštev web stránky BIOspotrebiteľ.sk v roku 2007 bol 537 166.
(v roku 2006 mala stránka 290 040 návštev, čo je nárast o 85% v roku 2007)
Klaudia v článku Radosti, starosti a sny... píše, že počet návštev na stránke Biospotrebitel.sk sa blíži k miliónu – magická hranica, o akej sa nám pri zakladaní stránky v roku 2003 ani len nesnívalo. Je to pravda. Pamätám si, že keď som začal spolupracovať na stránke, tak mala pôvodne 16 návštev za týždeň.

Max. počet návštev za jeden deň bol 2 352.
(v roku 2006 bolo denné maximum 1 445 návštev)

Najčítanejší článok v celej histórii stránky je Pečeň - ako jej môžete pomôcť? s 20 379 zobrazeniami. Za zmienku tiež stojí to, že medzi prvými siedmimi najčítanejšími článkami, sú všetky z rubriky zdravie.

Najviac komentárov v roku 2007 bolo pri článku BIO včelárenie nie je med lízať. Aj keď komentáre nie sú vždy k téme článku, existuje typ článkov, kde bývaju diskusie živšie. Osobne to vidím pri článkoch kde rezonuje situácia okolo BIO a EKO na Slovensku.

V roku 2007 prvýkrát začal predaj reklamy na stránke BIO spotrebiteľ. Najúspešnejším mesiacom bol paradoxne ten prvý - apríl 2007. Príjem bol 8 222.-Sk. V ďalších mesiacoh to bolo na úrovni cca 50 až 75% tejto sumy. Stránku ste podporili aj kúpou výrobkov z kolekcie „100 naj...“, za čo vám patrí veľká vďaka.

Aj na tému reklama sa viedla na stránke diskusia. Aby nevznikol mylný dojem, tak doplním dve veci. Reklama pomohla k tomu, aby stránka nebola financovaná z rodinného rozpočtu manželov Medalovcov. Ak si niekto myslí, že prevádzka takejto stránky je zárobková činnosť, tak nech si vytvorí, prevádzkuje vlastnú stránku a nech "zarába".

Asi toľko, taký ten "matematický" pohľad na fungovanie stránky v minulom roku.
Ak máte k tejto téme nejaké otázky, budem rád ak ich napíšte ich pod článok.

Hodnotenie: 80%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Pavol FábryVenuje sa programovaniu a tvorbe web stránok.
Články na stránkach BIO spotrebiteľ sú len malým spestrením jeho práce.

Diskusia: BIOspotrebitel.sk v roku ...

  Dakujem

  chcel by som touto cestou podakovat ludom zdruzenym okolo Biospotrebitela za vytvorenu moznost "autorskeho vyzitia sa" na tejto stranke a moznosti informovat navstevnikov stranky aj o inych temach, nez je tema ekologicke polnohospodarstva. Snad niekto z mnohych citatelov nasiel v mojich riadkoch kus inspiracie pre svoj zivot, pracu, volnocasove aktivity ... , v tejto dost divnej dobe (a tov ziadnom pripade nespominam a netuzim po navrate sociku).

  Velmi intenzivne si uvedomujem, aj na zaklade nasich vlastnych (OZ TATRY) nezdarov, ake tazke je na profesionalnej urovni spravovat intenetovu stranku, pripadne ju dostat do pozornosti navstevnikov internetu. Je velky rozdiel, ak stranku spravuje student vo volnom case ( a ten cas je casto rozdeleny medzi 10 inych aktivit), s obmedzenymi programatorskymi schopnostami ..., a ked to robi profesional.
  Rudolf PADO   Reagovať
   
  0
   
  0

  počet návštev 2007/2006

  v tom percentuálnom výpočte sa mi javí chyba, podcenili ste Váš úspech. Nech počítam, ako počítam, mne ten prírastok vychádza na 85,2%,ak vychádzam z Vami uvádzaných čísel 537 166 versus 290 040, takže ste dvakrát lepší, než uvádzate, alebo má niekto z nás falošnú optiku.
  Hodne zdaru!
  Ing. Mičunek
    Reagovať
   
  0
   
  0

  Re:počet návštev 2007/2006

  Máte pravdu, vidím, že čítate naozaj pozorne. Už som to opravil.
  Pavol Fábry   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Slovo redakcieNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií