BIO spotrebiteľ

Radosti, starosti a sny...

07.01.2008 08:40
Všetky patria k životu, a ináč to nie je ani keď ide o webové stránky Biospotrebitel.sk...
I keď, v minulom roku bolo viac dôvodov na radosť ako starosť: stály nárast počtu návštev na webe nás povzbudil do vymýšľania ďalších vylepšení stránky, peniažky z reklamy nám dovolili - po niekoľkých rokoch financovania stránky z rodinného rozpočtu - si vydýchnuť a fungovanie Fóra – nielen ako miesta na diskusiu, ale aj nástroja, vďaka ktorému si dobrí ľudia môžu navzájom pomôcť, poradiť, obdarovať sa... – je zasa prísľubom, že náš web sa stáva aj webom komunitným, že spája ľudí, ktorí zmýšľajú a žijú podobne, ktorí hľadajú alternatívy ako žiť bližšie k prírode a k sebe navzájom... A sen? Zostáva: byť tu online s vami a pre vás :-).

Počet návštev na stránke Biospotrebitel.sk sa blíži k miliónu – magická hranica, o akej sa nám pri zakladaní stránky v roku 2003 ani len nesnívalo. Ako to vlastne vtedy bolo? Centrum environmentálnych aktivít realizovalo projekt BIO či nebyť?, ktorého nosnými aktivitami bola fotografická výstava o ekologickom poľnohospodárstve, prieskum stavu ekologického poľnohospodárstva na Slovensku a zriadenie webových stránok o ekologickom poľnohospodárstve, podporené čiastkou 4 000,-Sk. Na začiatku teda bola minimálna finančná čiastka, ale veľký sen vytvoriť stránky, kde sa stretnú názory odborníkov, zainteresovanej verejnosti i laikov, kde hlavnou témou bude ekologické poľnohospodárstvo a biopotraviny, ale aj podpora všetkých aktivít, ktoré prispievajú k ochrane životného prostredia a robia život krajším a pestrejším - v širokom zmysle slova.

Je na vás – návštevníkoch stránky – hodnotiť, ako sa nám náš sen darí plniť. Snažíme sa krôčik za krôčikom, aby bola stránka čo najčastejšie aktualizovaná a aby čo najobjektívnejšie informovala, predovšetkým pokiaľ ide o ekologické poľnohospodárstvo a biopotraviny. Sme si vedomí veľkých rezerv, ktoré tu sú, ale je fakt, že v poslednom roku sa tvorbe článkov do Bio Magazínu venujeme len po večeroch a cez víkendy, takže výsledok je taký striedavo-oblačný :-(.

Veľká vďaka za kvalifikované príspevky patrí Zuzke Gallayovej a Rudovi Padovi – bez ich redakčnej práce si už stránky BIO spotrebiteľ ani nevieme predstaviť.

Na druhej strane, od jari pribudli k EKO-správam (preberaným z iných serverov) aj Správičky (do ktorých môžete perspektívne pripievať aj Vy, ak by ste chceli takouto formou upozorniť na zaujímavé správy alebo články, ktoré vyšli niekde inde). A hneď od januára 2008 ponúkneme nové prírodovedné foto-okienko, máte sa na čo tešiť :-).

A čo nám robí vrásky na čele? Predovšetkým útoky na Fórum zo strany erotickej a inej nevhodnej reklamy. Prosíme vás v tomto smere o trpezlivosť. Pokúsime sa čoskoro tento problém ošetriť tak, aby sa už spamy s vulgarizmami vo Fóre neobjavovali.

Na záver ešte niekoľko prianí do roku 2008: aby sme naplno žili, aby sme mali čo najviac dôvodov na radosť a smiech, aby nám na stole nechýbalo zdravé a chutné jedlo, aby sme sa nabíjali energiou v krásnej prírode, aby sme sa prebúdzali aj usínali s úsmevom a vďačnosťou a aby sme plnými priehrštiami obdarúvali tým najcennejším – Láskou. A aby tých starostí bolo čo najmenej, a radostí čo najviac, a aby sme sa mali s kým o ne podeliť. A nech sa nám plnia sny...:-)

Hodnotenie: 20%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Radosti, starosti ...

  biospotrebitel.sk je výborný web. Už teraz sa sny plnia. Aj dnes sa delia prispievatelia s návštevníkmi webu, napr. aj so mnou o svoje radosti a úspechy. Držím palce a želám všetkým veľa lásky. Lebo človek milujúci a milovaný býva šťastný. A šťastní ľudia bývajú zdraví.
  Paula   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Slovo redakcieNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií