BIO spotrebiteľ

Prosba o 2 % z dane za rok 2007
pre Centrum environmentálych aktivít Trenčín

29.02.2008 10:31
Opäť po roku Vás oslovujeme - opäť je tu príležitosť presmerovať 2% z dane za rok 2007, ktorú ste už zaplatili štátu, v prospech niektorého občianskeho združenia. Zoznam všetkých prijímateľov 2% z dane, ako aj postup krokov na poukázanie 2% z dane, nájdete na www.rozhodni.sk alebo na www.dvepercenta.sk.
Medzi oprávnenými prijímateľmi 2% z dane je aj naša organizácia - Centrum environmentálnych aktivít, ktorá už vyše trinásty rok pôsobí v oblasti ochrany životného prostredia a zvyšovania kvality života na Slovensku (viď tiež naše stránky www.biospotrebitel.sk, www.dalekohlad.sk, www.zelenaskola.sk, www.tradiciebk.sk, www.cea.sk).

Minulý rok bol voči mimovládnym organizáciám mimoriadne nepriaznivý – najmä „vďaka“ útokom štátnej správy, vlády SR voči mimovládnym organizáciám, odstavovaním mimovládnych organizácií od rôznych grantových zdrojov a dokonca aj od možnosti uchádzať sa o niektoré európske zdroje, ako aj zverejnením návrhu likvidačného zákona o spolkoch. Jedinou svetlou výnimkou bola novela zákona o dani z príjmu, vďaka ktorej sa environmentálne organizácie opäť dostali medzi oprávnených prijímateľov 2 % z dane. Je to jeden z mála zdrojov na našu činnosť, ktorý nám zostal.

Naša organizácia Centrum environmentálnych aktivít získala z 2 % z dane za rok 2006 celkom 34.295,- Sk, ktoré sme využili pri organizácii seminárov pre učiteľov, pri realizácii projektu Zelená škola (viď aj www.zelenaskola.sk) a na prevádzku stránky www.biospotrebitel.sk, portál o ekologickom poľnohospodárstve a životnom štýle v súlade s prírodou.

Aj keď nevieme, kto konkrétne nám vlani svoje 2 % z dane venoval (z podkladov, ktoré dostávame, sa to zistiť žiaľ nedá), chceme sa všetkým, ktorí nás touto formou podporili aj tým, ktorí o tom aspoň uvažovali úprimne a srdečne poďakovať. Aj vďaka Vám sa na niektoré školy dostali námety na tvorivé a netradičné formy a metódy vyučovania o prírode a v prírode. Aj vďaka Vám sme začiatkom roka privítali na stránke www.biospotrebitel.sk miliónteho návštevníka, pevne veríme, že spokojného s poskytovanými službami portálu spolu so všetkými jeho predchodcami.

Prosíme Vás teda aj tento rok o Vašu podporu – o poukázanie 2% z Vašej dane v prospech Centra environmentálnych aktivít (CEA) Trenčín.

2% z Vašich daní nám pomôžu

  - organizovať ďalšie semináre pre pedagógov so zámerom inšpirovať ich k využívaniu pútavých, tvorivých a efektívnych foriem a metód pri vyučovaní o prírode a v prírode, v rámci aj nad rámec projektu Zelená škola;

  - vydávať časopis Trenčín 21 a udržiavať občiansky dohľad nad činnosťou trenčianskej samosprávy;

  - prevádzkovať aj naďalej stránku www.biospotrebitel.sk - najnavštevovanejší portál o ekologickom poľnohospodárstve a životnom štýle v súlade s prírodou...

Ako previesť 2 percentá z dane z príjmu

Pre právnické osoby a osoby, ktoré podávajú daňové priznanie

Pre právnické osoby a ľudí, ktorí si platia dane sami vyššie uvedené formuláre netreba, keďže sú súčasťou formulára daňového priznania. Opíšte si naše identifikačné údaje:
Obchodné meno alebo názov: Centrum environmentálnych aktivít
Sídlo: Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 34058028

a správne ich vyplňte do daňového priznania.


Pre zamestnancov
1. Požiadajte zamestnávateľa, aby vám spravil ročné zúčtovanie dane a vyplnil formulár Potvrdenie o zaplatení dane ( .rtf dokument, 20kB).

2. Do 30. apríla vyplňte a na daňový úrad doručte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy zodpovedajúcej 2% zaplatenej dane ( .rtf dokument, 38kB). O prijímateľovi napíšte:

Obchodné meno alebo názov: Centrum environmentálnych aktivít
Sídlo: Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 34058028

Potrebné formuláre si môžete vyzdvihnúť na našej adrese (CEA, Mierové námestie 29), môžete si ich stiahnuť zo stránky www.cea.sk, môžeme vám ich zaslať poštou alebo si ich vyžiadajte u účtovníčky (Potvrdenie), či na daňovom úrade (Potvrdenie aj Vyhlásenie).

ĎAKUJEME :-))


Hodnotenie: 80%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Richard MedalVyštudoval učiteľstvo Biológie – Chémie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Prahe. Od skončenia školy sa zaoberá environmentálnou výchovou – ako pedagóg v škole, mimo školy, cez prázdniny, s deťmi, mládežou, učiteľmi...

Diskusia: Prosba o 2 % z dane za rok ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Slovo redakcie  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií