BIO spotrebiteľ

Liečivá sila kláštorných receptúr podľa svätej Hildegardy z Bingenu

28.04.2008 06:34
Učenie stredovekej liečiteľky sv. Hildegardy z Bingenu je dodnes živé. Podľa jej originálnych receptúr sa pripravujú liečivé nápoje, pokrmy a prípravky, ktoré pomáhajú ľuďom obnoviť harmóniu organizmu a posilňujú telo i ducha.
Súčasný pohľad na učenie sv. Hildegardy (1089 – 1179)

Polievky
Polievky
Vedomosti o zdraví sa stali existenčnou otázkou v čase, keď sa tradičné zariadenia v zdravotníctve a sociálnom systéme preukázali ako príliš drahé a nákladné. Byť zdravým sa stáva pre ľudí problémom. Preto hľadáme v tejto kritickej situácii ekologickú „medicínu životného prostredia“, ktorá sa bude týkať nielen človeka samotného, ale aj jeho prostredia, v ktorom žije a zážitkov, ktoré prežíva. Tým sa vraciame k prírodnej Hipokratickej liečebnej vede, ktorá chápe človeka v jeho svete ako celok. Tomuto cieľu poslúži aj návrat ku knihám o zdraví sv. Hildegardy z Bingenu. Pomocou nich budeme schopní niečo v našom svete aj zmeniť. Tematika nášho pôsobenia vedie od oblasti zdravého stravovania k novým poznatkom v prírodnom liečiteľstve. Pri tom vyjdú najavo aj omyly extrémnych stravovacích smerov, ako aj dogmatické pridržiavanie sa knižnému učeniu, ktoré je obohatené o nové perspektívy. Svojho času v celej západnej Európe uznávaná a známa mystička, ktorá bola pokladaná za proroka Nemecka, zanechala vo svojej obsiahlej písomnej tvorbe dve medicínske diela s obsahom receptúr na zhotovenie mnohých produktov.

Múdrosť o liečení ľudí

Vinne elixíry
Vinne elixíry
V každom jednotlivom človeku prebýva od narodenia pôvodná životná sila, tzv. „Viriditas“. Odporúčania a smerovania v Hildegardiných spisoch majú pomáhať ľuďom, aby viedli harmonický život pre ozdravenie duše, tela a zmyslov. Tým ostávajú prvky v rovnováhe a celkovo posudzovaný organizmus v blahu prosperuje. Prírodné kláštorné receptúry pojednávajú o rovnováhe štiav, ktoré sú ľudskému telu vlastné a môžu byť pod rôznymi vplyvmi narušené alebo obmedzené. Hildegardou odporúčané originálne receptúry na prípravu bylín môžu pri tom pomôcť, aby sa pôvodná „vnútorná rovnováha“ znovu získala a posilnila. Pravdivé veci si zachovávajú svoju platnosť. K vždy platným výpovediam patrí Biblia. „Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú“. Na tieto slová v Biblii je teda spoľahnutie. Aj spisy sv. Hildegardy vznikli, ako to ona sama aj povedala, pomocou Božej inšpirácie a majú svoju vlastnú platnosť.

Koreniny
Koreniny
Mnohým ľuďom už pomohli Hildegardine liečebné metódy prekonať ľahké aj ťažké choroby. Hildegarda nám neponúka len podložený základ pre rozumný spôsob života, ale aj plynulý prechod k jednoduchým prírodným liečebným prostriedkom. Človek musí siahať po tejto alternatíve, pretože na každom kroku sa stretáva s chémiou, čo sa už stáva pomaly hororovou víziou, ktorú netreba hľadať ďaleko (vymieranie lesov, prírody – kedy vymrie aj človek?)

Dovoľte mi, aby som vám predstavil spoločnosť Hildegarda s.r.o. ako výhradného dovozcu produktov rakúskej rodinnej spoločnosti St. Hildegard – POSCH GmbH, ktorá už vyše 30 rokov vyrába produkty podľa originálnej receptúry svätej Hildegardy. Našu ponuku predstavujú výživové doplnky, koreniny, potraviny a nápoje na báze aromatizovaného vína s bylinami, ktoré pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva AT-O-02-BIO. Naše produkty majú blahodarné účinky na zdravie so zameraním pre riešenie konkrétnych ťažkostí.

pripravil: Vladimír Bugoš
+421 907417267
www.hildegarda.sk
info@hildegarda.sk

Hodnotenie: 86.6%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Liečivá sila kláštorných receptúr podľa ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    PR články    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií