BIO do škôl | Obyčajní ochranári | Mladí reportéri

Sýta večera po návrate z výletu

21. 08. 2008
Zuzana GallayováZuzana Gallayová
Prednáša a vedie cvičenia na fakulte ekológie a environmentalistiky so sídlom vo Zvolene. Rada varí a stále viac pri tom používa biopotraviny.
„Kam pôjdeme zajtra?“, pýtajú sa Vaše deti... Prázdniny v plnom prúde a okolo nás toľko nenavštívených miest! Domáce práce prepnite na minimálny režim a tešte sa z každej chvíľky. Jesť síce treba, ale varenie nemusí zabrať veľa času.
ŠOŠOVICOVÝ GULÁŠ

Šošovicový guláš
Šošovicový guláš
Potrebujeme:
1 cibuľa
2 hrste šampiňónov (iných húb)
3 mrkvy
1 petržlen
1 menší zeler
3 zemiaky
1,5 šálky šošovice
½ šálky BIO pohánkovej lámanky
celé čierne a nové korenie (4 + 2 guľočky)
1 bobkový list
majoránka
cesnak
soľ
olej

Postup:

Šošovicu na niekoľko hodín namočíme (nemusí byť cez noc). Zeleninu očistíme a nakrájame. Na troške oleja osmažíme cibuľku a postupne k nej pridávame šampiňóny, mrkvu, zeler, petržlen. Zalejeme vodou, pridáme zemiaky, šošovicu, korenie a bobkový list. Po uvarení zeleniny pridáme soľ a pohánkovú lámanku (má polievku zahustiť, takže jej množstvo volíme podľa želanej hustoty). Ochutíme majoránkou a cesnakom.

Tip pre maminy: Pripravíme vopred a po výlete len prihrejeme. Kým si deti umyjú ruky, majú prestreté. :o)

Tip pre gazdinky: Pokiaľ zemiaky uvaríme zvlášť ako prílohu, podľa uvedeného receptu môžeme pripraviť veľmi sýty prívarok. Môžeme pridať rajčinový pretlak.

Dobrú chuť!

Názory na článok: Sýta večera po návrate z výletu

Skvele :)

Vyborny napad, dakujem za inspiraciu... Uvitala by som aj kazdodenne pridavanie rychlych a zdravych receptov, moja napaditost je casto na nule pri vymyslani co rychlo uvarit.
Reagovať Vedrun
Dátum: 25.08.2008

Pridaj odpoveď