BIO spotrebiteľ

BIO & DÍTĚ: Bio i nebio zdravá výživa

17.12.2008 08:32
Ako má vyzerať strava vášho bábätka? Čo dať malému dieťaťu jesť? Aká výživa je najvhodnejšia pre jednotlivé obdobia rastu dieťaťa? A kde mám nájsť zdravé a vhodné recepty? A vôbec, prečo by BIO strava mala byť vhodnejšia? Na tieto otázky vám dá odpoveď „v kocke“ publikácia Jaroslava Foršta pre Vaše dieťa, Vašu rodinu a Vaše zdravie: „Bio & dítě”.
V prvom rade ma zaujala kniha kvalitnou úpravou. 160 strán vhodne zvolenej grafiky, dobre čitateľného písma a pocitu dobrej knihy na prvý pohľad. A ani podrobnejší pohľad nesklamal. Krásne fotografie v dobrom podčiarkujú slová autora. Jeho reč je nie umelá, používa zrozumiteľný slovník pre širokú verejnosť.

A čo skrýva obsah publikácie? Na ten som bola zvedavá hneď ako som knihu zbadala, to milé spiace bábätko cez celú obálku ma nalákalo.

Obsah knihy v kocke:
BIO & DÍTĚ
BIO & DÍTĚ
Na čo dať pozor - autor sa venuje upresneniu toho, čo je dôležité pre správny rast dieťaťa. Aké vitamíny, aké látky má obsahovať strava dieťaťa, ktoré produkty sú vhodné pre určitý vek a čo kedy radšej vynechať.

Ako sa vyhnúť chémii: Chémia je dnes prítomná všade. Bohužiaľ aj v potravinách. Kniha upozorňuje na jej dopad na zdravie, na určité tradične podávané pravdy o takzvaných éčkach, umožní vám ujasniť si túto problematiku, hlavne vo vzťahu k detskej strave.

Výhody biopotravín: páčili sa mi dobre podané informácie o rozdieloch medzi BIO a nebio produktoch, hlavné zásady BIO produkcie a dôvody k jej konzumácii, zrozumiteľne napísané.

Tie pravé potravin: vďaka stručným popisom produktov ako sú strukoviny, obiloviny, zelenina, ovocie vám umožnia sa orientovať lepšie v ponuke zdravého životného štýlu, týchto produktov.

Výživa a recepty podľa veku: recepty a odporúčania zhromaždené systematicky pre vek malého bábätka až po teenagera. Nájdete tu chutné a osvedčené recepty, pri ktorých určite nestrávite hodiny pri príprave.

Kniha nie je ortodoxne zameraná proti napr. mlieku či mäsu, ponúka priestor aj protichodným názorom a je len na čitateľovi, ktorý z argumentov mu vyhovuje viac, ku ktorému sa nakloní, čoho si osobne u autora veľmi cením.

Táto priam reprezentačná príručka k štartu života dieťaťa by mohla byť skvelým darčekom pre nastávajúce mamy, pre vaše malé bábo (asi skôr mamičke), pod vianočný stromček napríklad. A určite neostane neprečítaná.

Hodnotenie: 55%, 4 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Diskusia: BIO & DÍTĚ: Bio i nebio zdravá ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Knihy, učebnice    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií