BIO spotrebiteľ

Novoročník alebo ako si upliesť na seba bič :-)

08.01.2009 07:14
Tak sme sa opäť prehupli do nového roka... Čas premýšľať, ako ďalej, čo opustiť a kde pridať... Ako zase o kúsok posunúť web BIO spotrebiteľ, aby tu každý našiel pre seba čo najviac užitočných a zaujímavých informácií a ešte aj niečo navyše :-).
Slnko na cestách
Slnko na cestách
foto: Richard Medal
Hmmm, takže aký by mohol byť BIO spotrebiteľ v roku 2009? No, určite by mal prinášať viac zaujímavých článkov, najmä rozhovorov so zaujímavými bio i nebio ľuďmi. Mrzí i slabé využívanie Kalendára akcií a Správičiek. Pomôžete? A hlavne Fórum keby už čím skôr začalo fungovať poriadne... To je náš dlh z vlaňajška. Technicky vylepšený formát nového Fóra (zabraňujúci zneužívaniu na spamy) je už vytvorený, treba ho „len“ naplniť obsahom z minulosti, t.j. množstvom vašich cenných skúseností z rôznych oblastí, ktoré sú z pohľadu masových médií často na okraji záujmu. Urobíme všetko preto, aby Fórum bežalo v plnej „kráse“ najneskôr do konca januára 2009 a veríme, že vďaka novému, prehľadnejšiemu formátu, sa ešte viac ako v minulosti stane priestorom pre spoločné „stretnutia“, kde si navzájom poradíme, potešíme a inšpirujeme sa.

Budú aj súťaže... Jedna čitateľská k mesiacu knihy, potom taká turisticko-fotografická a ku koncu roka čajíčková... Tešíme sa na vašu účasť a vy sa môžete tešiť na ceny :-).

Pripravujeme aj dve nové pravidelné rubriky. Radi chodíte do prírody? Voniate zem a čerstvý vzduch, objímate stromy, osviežujete si čelo kryštálmi snehu či vodou z bystriny, pozorujete, ako letia oblaky a užívate si pocit unavených nôh po túre? Pre vás – a do budúcna veríme, že aj vami spolutvorená – bude rubrika „Kam do prírody“.

Názov druhého seriálu zatiaľ neprezradíme, lebo to ešte nie je celkom hotová vec. Ako keď sa kuchárovi rodí v hlave nápad na novú, originálnu receptúru... Väčšina ingrediencií je už známych, ale na výsledok si treba ešte počkať :-).

Záverom mi dovoľte poďakovať všetkým spolutvorcom stránky BIO spotrebiteľ (ich mená sa pravidelne objavujú pod článkami, receptami, správičkami...) za ich príspevky. Je vzácne a obdivuhodné, že tak robia celkom dobrovoľne a popri svojich náročných pracovných úväzkoch. VEĽKÁ VĎAKA a POKLONA.

No, a podobne ako sa tento úvodník – novoročník začal, tak sa aj skončí. Konštatovaním, že plánov je veľa, len času málo :-). A preto, aby predsavzatia na vylepšenie stránky BIO spotrebiteľ nezostali len v rovine snov a túžob, sú tu pekne čierne na bielom zhrnuté. A teraz sa už nezostáva iné, len vykročiť...

Šťastný nový rok. Smiech v srdci, sladkosť na duši a slnko na cestách...

Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Buďte prvý(á), kto mu dá hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Novoročník alebo ako si upliesť na seba bič ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Slovo redakcie    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií