BIO spotrebiteľ

Časť Kvačianskej doliny vyčistená

14.05.2009 07:24
Dňa 7. mája 2009 zorganizovali Občianske združenie TATRY a žiaci zo ZŠ v Kvačanoch, za asistencie ŠOP SR – Správy TANAPu, obce Kvačany, Huty a Veľké Borové, čistenie NPR Kvačianska dolina.
Kvačianska dolina - Oblazy
Kvačianska dolina - Oblazy
foto: Rudolf Pado

V časti doliny, medzi Veľkým Borovým, Hutami a mlynmi na Oblazoch, bolo vyzbieraných 35 vriec komunálneho odpadu. Odpad do doliny splavili z okolitých obcí potoky Kvačianka a Borovianka. Išlo o rôzny stavebný materiál, hrnce, časti bicyklov a automobilov, obaly z čistiacich a hygienických prostriedkov, PET- fľaše a pod.

Brigády sa zúčastnilo cca 30 účastníkov a plánuje sa ďalšia akcia na vyčistenie inej časti doliny.

Akcia bola súčasťou aktivít projektu OZ TATRY „Neseparujte sa! Separujte s nami“, ktorý je v rámci Blokového grantu EMVO-TUR financovaný z  Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho spoločenstva, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

 


Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Rudolf PadoPredseda a projektový manažér OZ TATRY. Vyštudoval geológiu a geochémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. OZ
TATRY realizuje dlhodobú víziu nazvanú Program obnovy krajiny v podtatranskom regióne.

Diskusia: Časť Kvačianskej doliny ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Životné prostredie
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií