BIO spotrebiteľ

Biopotravina roka 2010 – sušené jablká BIOMILA

05.10.2010 15:28
Spotrebitelia rozhodli o tom, že titul Biopotravina roka 2010 získal produkt BIOMILA sušené jablká od výrobcu Ekotrend Myjava, spol. s r.o. Cenu pre výrobcu najobľúbenejšej slovenskej biopotraviny v roku 2010 prevzal Ing. Dušan Janovíček.
BIOMILA sušené jablká
BIOMILA sušené jablká
foto: Klaudia Medalová

O prestížne ocenenie Biopotravina roka sa v roku 2010 uchádzalo celkom osem slovenských biopotravín, ktoré do súťaže nominovali: Ekotrend Myjava, spol. s r.o., Senická mliekáreň, a.s., Tatranská mliekáreň, a.s., Ekofarm Podskalie, spol. s r.o., Pečivárne Liptovský Hrádok, spol. s r.o. a Agrokarpaty Plavnica, spol. s r.o.

Celkom hlasovalo 1391 spotrebiteľov, z toho štyri hlasy boli neplatné. 894 spotrebiteľov hlasovalo online na www.biopotravinaroka.info, 497 formou hlasovacích lístkov vo vybraných obchodoch so zdravou výživou a priamo na veľtrhu BIOSTYL.

1. BIOMILA sušené jablká 403 hlasov
2. BIOHOPE sušienky polomáčané čokoládou 196 hlasov
3. Tatranské horské bio mlieko polotučné 178 hlasov
4. Tatranský bio Encián Camembert 159 hlasov
5. Čaj BIO Nechtík lekársky 134 hlasov
6. Senický BIO Eidam 132 hlasov
7. Tatranský BIO zákys 112 hlasov
8. Zápal močových ciest BIO čaj 73 hlasov

Ocenenie opäť putuje do Ekotrendu Myjava, spol. s r.o.

Ing. Janovíček s diplomom Biopotravina roka 2010
Ing. Janovíček s diplomom Biopotravina roka 2010
foto: Klaudia Medalová
Radosť z ocenenia pre Ekotrend Myjava
Radosť z ocenenia pre Ekotrend Myjava
foto: Klaudia Medalová

Ekotrend Myjava, najväčší slovenský výrobca a distributér biopotravín, získal už tretí titul Biopotravina roka v histórii súťaže (v roku 2005 bola ocenená Špaldová krupica bio a vlani zvíťazili Špaldové tyčinky BIOMILA).

Ako ocenenie vníma riaditeľ spoločnosti Ing. Dušan Janovíček? „Zisk ocenenia Biopotravina roka 2010 je pre nás potvrdenie toho, že naša práca, ktorej hlavným cieľom je dodávať na trh zdravé a chutné produkty, zvyšovať povedomie o zdravom stravovaní, zdravom životnom štýle a ochrane životného prostredia, má zmysel“, konštatuje riaditeľ spoločnosti Ing. Dušan Janovíček. Ďalej dodáva: „To, že sme získali ocenenie po tretí krát, je niekoľkoročná práca nášho vývoja výrobkov a ich uvádzanie na trh. Po uvedení výrobku na trh robíme ochutnávky na predajniach a na rôznych výstavách a do súťaže prihlásime ten, ktorý spotrebiteľom chutí a radi ho nakupujú. To, že spotrebitelia trikrát hlasovali za našu biopotravinu potvrdzuje, že práca marketingu je dobrá. Každé ocenenie nás motivuje k tomu, čo nové a čo lepšie môžeme v našej práci urobiť, aby sme sa i o rok pokúsili prihlásiť zaujímavý a chutný výrobok.“

Žrebovanie cien pre hlasujúcich
Žrebovanie cien pre hlasujúcich
foto: Klaudia Medalová

Diplom Biopotravina roka 2010 odovzdal Ing. Janovíčkovi Mgr. Richard Medal, riaditeľ Centra environmentálnych aktivít Trenčín. Vzápätí Ing. Janovíček vyžreboval výhercov cien z radov hlasujúcich spotrebiteľov a osobne odovzdal 1. cenu.

Zoznam výhercov cien:

 1. Jana Beskydová, Prakovce (darčekový kôš, Ekotrend Myjava, spol. s r.o.)
 2. Rudolf Pado, Liptovský Mikuláš (darčeková kazeta, Sonnentor, spol. s r.o.)
 3. Ing. Martin Tomek, Bratislava (darčeková kazeta, Pečivárne Lipt. Hrádok s.r.o.)
 4. Martin Šardický, Čejkovice (darčekový balíček syrov, Senická mliekáreň, a.s.)
 5. Jana Kučerová, Bratislava (balíček mliečnych výrobkov, Tatr. mliekáreň, a.s.)
 6. Zuzana Repiská, Bátovce (darčeková kazeta čajov, Agrokarpaty, spol. s r.o.)
 7. Elena Stankovičová, Šenkvice (BIO kuchárka Hanky Zemanovej)
 8. Mária Medeková, Bratislava (BIO kuchárka Hanky Zemanovej)
 9. Miroslav Korduliak, Strekov (BIO kuchárka Hanky Zemanovej)
 10. Klaudia Šándorová, Veľký Kýr (BIO kuchárka Hanky Zemanovej)
 11. Lenka Plavuchová, Bratislava (BIO kuchárka Hanky Zemanovej)
 12. Alena Blahová, Krajné (šálka Viedenské pokušenie)
 13. Beáta Červenáková, Bratislava (šálka Viedenské pokušenie)
 14. Lenka Černická, Gemerská Poloma (šálka Viedenské pokušenie)
 15. Viktor Hrozen, Šaštín – Stráže (šálka Viedenské pokušenie)
 16. Zuzana Šimová, Nedožery – Brezany (šálka Viedenské pokušenie)
 17. Karla Pappová, Bratislava (darčekový balíček BIO čajov)
 18. Silvia Horváthová, Malacky (darčekový balíček BIO čajov)
 19. Valéria Kissová, Kolárovo (darčekový balíček BIO čajov)
 20. Lucia Mikolašová, Čadca (darčekový balíček BIO čajov)
 21. Barbora Závaská, Stará Ľubovňa (darčekový balíček BIO čajov)

Stánok Biopotravina roka 2010
Stánok Biopotravina roka 2010
foto: Klaudia Medalová
Pohľad do vitríny
Pohľad do vitríny
foto: Klaudia Medalová
Senický BIO Eidam - ochutnávka
BIO Eidam s hroznom - niečo pre labužníkov
foto: Klaudia Medalová

Ochutnávky pritiahli do stánku Biopotravina roka desiatky návštevníkov

Nominované biopotraviny, vystavené v sklenej vitríne, lákali okoloidúcich návštevníkov výstavy počas celého veľtrhu BIOSTYL a ESOTERIKA. Súčasťou mini stánku Biopotravina roka 2010 boli aj ceny pre hlasujúcich, zlosovacie osudie a panel s logom Biopotravina roka. Zďaleka najviac ľudí sa pristavilo v piatok, keď stánok „ožil“ ochutnávkami BIO Eidamu a sušienok BIOHOPE. Ľudí zaujímalo, v čom je konkrétne rozdiel medzi obyčajným eidamom a eidamom v kvalite BIO a obdobne v konvenčných a bio sušienkach. Diskutovalo sa o chove kráv v podmienkach ekologickej poľnohospodárskej výroby, ale aj o kontrole a certifikácii biopotravín.

Sušienky BIOHOPE - nech sa páči
Sušienky BIOHOPE - nech sa páči
foto: Klaudia Medalová

Už 6. ročník spotrebiteľského hlasovania o Biopotravinu roka zorganizovalo Centrum environmentálnych aktivít Trenčín s cieľom zviditeľniť kvalitné slovenské biopotraviny a ekologickú poľnohospodársku výrobu, ktorá je lepšia pre ľudí, hospodárske zvieratá, prírodu i krajinu a ktorá - na rozdiel od priemyselného poľnohospodárstva - je aj dlhodobo udržateľná.

Ďakujeme za vašich 1391 hlasov v súťaži BIOPOTRAVINA ROKA 2010 – znamenajú 1391x ÁNO pre kvalitné domáce biopotraviny, ÁNO pre welfare zvierat a ochranu životného prostredia a ÁNO pre zdravú populáciu dnes i zajtra.

PS: Bude tých „ÁNO“ budúci rok viac?

Súvisiaci odkaz: markiza.sk/archiv (č. 12, Biopotraviny sú „in“)Hodnotenie: 90%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Biopotravina roka 2010 – sušené jablká ...

  Dusan blahozelame.
  marta   Reagovať
   
  0
   
  0

  Vtip?

  ... hm naozaj reprezentatívne (tých 1300 a niečo hlasov). Len neviem či je to dosť na vyjadrenia typu - "nas marketing pracuje dobre". Skôr úsmevné. Ale gratulujem ... a verím, že raz to bude tak ako, sa to prezentuje ...
  Vlado (Myjava)   Reagovať
   
  0
   
  0

  gratulacia

  Zdravim Vas.
  Dakujem organizatorom sutaze Biopotravina roka za usporiadanie dalsieho rocnika, aj ked moj tip ako hlasujuceho nevyhral a nebol som ani vylosovany pri rozdavani cien pre hlasujucich a dakujem Ekotrend-u Myjava za ich pracu a vyrobky, aj ked ja osobne som tentokrat ich vyrobok nenavrhol na Biopotravinu roka.
  Nezaujima ma ich marketing, ale ich skutocna praca na poli, v mlyne a vo vyrobniach a ich produkty v obchodoch. To nech sa im dari a chvali sa ustami (a aj zaludkami, cievami, kostami, psychickou pohodou) spokojnych spotrebitelov.
  Rado Makáň   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Biopotraviny, bioprodukty
Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií