BIO spotrebiteľ

Školské súťaže vyhodnotené

25.11.2010 08:23 Zdroj: Tlačová správa, 23.11.2010
Počas roka 2010 vyzbierali výchovno – vzdelávacie zariadenia v meste Liptovský Mikuláš 2 729 kg viacvrstvových kombinovaných obalov tzv. tetrapakov a 872 kg obalov obsahujúcich hliník.

Mesto Liptovský Mikuláš v spolupráci s Verejnoprospešnými službami (VPS) – Liptovský Mikuláš a OZ TATRY vyhlásilo pre rok 2010 dve súťaže pre základné a materské školy v meste. „Tetrapaková liga“ bola zameraná na zber viacvrstvových kombinovaných obalov a „Všetko čo sa blyští“ na zber obalov obsahujúcich hliníkovú vrstvu resp. išlo o obaly z tenkostenného hliníka. Jedným z cieľov súťaže bolo znížiť množstvo odpadov ukladaných na skládku komunálnych odpadov vo Veternej Porube prípadne odhodených do voľnej prírody.

Do „Tetrapakovej ligy“ sa zapojilo 10 výchovno – vzdelávacích subjektov, ktoré nazbierali 2 729 kg viacvrstvových kombinovaných obalov (tzv. tetrapakov resp. nápojových kartónov). Najväčší podiel vyzbieraného materiálu na jedného žiaka dosiahli:

1. miesto: Materská škola, Ondrašovská 55
2. miesto: Základná škola Janka Kráľa
3. miesto: ZŠ s MŠ P. J. Kerna - Demänová

Do súťaže „Všetko čo sa blyští“ sa zapojilo 17 výchovno – vzdelávacích subjektov, ktoré nazbierali 872 kg obalov obsahujúcich hliník. Najväčší podiel vyzbieraného materiálu na jedného žiaka dosiahli:

1. miesto: Materská škola, Ondrašovská 55
2. miesto: MŠ Nábrežie Dr. A. Stodolu
3. miesto: MŠ Žirafka, Nábrežie 4. apríla

Mesto Liptovský Mikuláš odmenilo školy zapojené do súťaží finančnými odmenami, ktoré odovzdal Ing. Ján Blcháč, PhD., primátor mesta Liptovský Mikuláš.

Všetky súťaže sú realizované v rámci spoločnej kampane OZ TATRY, mesta Liptovský Mikuláš a Verejnoprospešných služieb (VPS) – Liptovský Mikuláš „Neseparujte sa! Separujte s nami“.

Občania mesta môžu nielen obaly od mlieka a džúsov, ale aj PET-fľaše, obaly z čistiacich a umývacích prostriedkov, plechovky od nápojov a konzervy, kelímky od jogurtov a iných potravín, celoplastové hračky, plastové črepníky a nábytok, igelitové sačky, tašky a fólie vhadzovať do kontajnerov žltej farby.


Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Rudolf PadoPredseda a projektový manažér OZ TATRY. Vyštudoval geológiu a geochémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. OZ
TATRY realizuje dlhodobú víziu nazvanú Program obnovy krajiny v podtatranskom regióne.

Diskusia: Školské súťaže ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  BIO magazín
  Magazín BIO spotrebiteľa  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií