BIO spotrebiteľ

Prírodná záhrada v environmentálnej výchove

03.06.2011 08:52
Pod týmto názvom sa skrýva spoločný projekt ZŠ Janka Kráľa a OZ TATRY, ktorý bol vo výške 2 547 eur podporený Ministerstvom školstva SR (MŠ SR) v rámci grantovej schémy Enviroprojekt 2011. MŠ SR podporilo 29 projektov zo 193 hodnotených.
Budovanie prírodného jazierka a bylinnej špirály na SOŠ polytechnickej, Liptovský Mikuláš
Budovanie prírodného jazierka a bylinnej špirály
na SOŠ polytechnickej, Liptovský Mikuláš
foto: Rudolf Pado

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie prírodnej záhrady pri ZŠ Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, ktorej priestor bude využívaný pre praktické a medzipredmetové environmentálne vzdelávanie žiakov školy, ako aj organizovanie rôznych vzdelávacích a metodických podujatí pre ďalšie cieľové skupiny. Prírodná záhrada bude pozostávať zo záhradného jazierka, bylinnej špirály a výsadby tradičných okrasných a ovocných druhov stromov v exteriéroch školy.

V rámci projektu bude, v spolupráci s OZ SOSNA , zorganizovaný 2-dňový tréning k téme vytvárania prírodných záhrad, ktorý bude prístupný aj verejnosti. Ďalším podujatím, určeným pre verejnosť , bude „Deň prírodných záhrad“ , počas ktorého budú žiaci školy prezentovať najlepšie výstupy k danej téme - výtvarné a literárne práce, power-pointové prezentácie a postery, ktoré vzniknú počas výchovno – vzdelávacieho procesu na jednotlivých predmetoch.

Kontakt:
PaedDr. Július Lichardus, riaditeľ ZŠ Janka Kráľa - zsjankakralalm@zoznam.sk, 0905 768 146
Mgr. Rudolf Pado, predseda a projektový manažér OZ TATRY – oztatry@slovanet.sk, 0903 028 364


Hodnotenie: 85%, 4 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Rudolf PadoPredseda a projektový manažér OZ TATRY. Vyštudoval geológiu a geochémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. OZ
TATRY realizuje dlhodobú víziu nazvanú Program obnovy krajiny v podtatranskom regióne.

Diskusia: Prírodná záhrada v environmentálnej ...    Pridať názor na článok    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií