BIO spotrebiteľ

BIO Detský čaj na imunitu
produkt nominovaný na ocenenie Biopotravina roka 2011

29.09.2011 07:36
BIO Detský čaj na imunitu je výrobok spoločnosti Agrokarpaty Plavnica. Ovocno-bylinnú zmes na lahodný čaj pre malých i veľkých tvoria: plod rakytníka, kvet rumančeka, list mäty a vňať rebríčka. Cenný je ako prírodný prostriedok na posilnenie obranyschopnosti organizmu.

Spoločnosť Agrokarpaty Plavnica je známa pestovaním liečivých bylín v ekologicky nezaťaženom regióne Pienin a Zamaguria. Rastliny sa čistia a zberajú väčšinou ručne a ich spracovanie prebieha maximálne šetrným spôsobom. Okrem širokého sortimentu konvenčných čajov ponúka na trh aj bylinné porciované čaje v kvalite BIO: Ľubovník bodkovaný, Rebríček obyčajný, Rumanček, Pohánkový čaj, Mäta pieporná, Žihľavový čaj a Nechtík lekársky. Prioritou spoločnosti je vyrábať kvalitné produkty z domácich surovín a hlavne bez prifarbovania a dochucovania.

Na otázky Biospotrebitel.sk odpovedá Ing. Helena Petrusová, obchodná riaditeľka spoločnosti:

BIO Detský čaj na imunitu
BIO Detský čaj na imunitu
foto: AGROKARPATY, s.r.o Plavnica

1) V čom je jedinečný BIO Detský čaj na imunitu?

BIO DETSKÝ ČAJ NA IMUNITU sme sa rozhodli nominovať do súťaže z toho dôvodu, že ide o novinku BIO čaju pre deti z našej produkcie . Myslím si, že hlavne deti by sme mali vychovávať v duchu zdravej a ekologickej stravy. Práve deti sú našou budúcnosťou a my by sme sa mali postarať o ich zdravú výživu, resp. zdravý pitný režim. Práve BIO DETSKÝ ČAJ NA IMUNITU má špeciálne zloženie z BIO liečivých rastlín pestovaných na plantážach našej spoločnosti AGROKARPATY, s.r.o. Plavnica. Základ čaju tvorí plod rakytníka, ktorý je veľkým pomocníkom na zvyšovanie imunity.

2) Čo pre Vás znamená kvalita BIO?

BIOPOTRAVINY sú ekologicky vyprodukované potraviny od poľnohospodárov, ktorí sa v starostlivosti o pôdu a rastliny zaobídu bez priemyselných hnojív a pesticídov, herbicídov a fungicídov. Aby sme pôde zabezpečili dostatok výživy, používame zelené hnojenie, so zaoraním pozberových zvyškov do pôdy a špeciálny osevný postup, čiže striedanie plodín.

BIO liečivé rastliny sú zbierané a spracované v oblasti s bohatou pestovateľskou tradíciou v ekologicky čistom prostredí a podliehajú prísnemu BIO dozoru certifikačnej organizácie, ktorá ku každej vypestovanej byline vydáva certifikát o pravosti surovín. Následné všetky výrobné technológie a konečné výrobky prechádzajú dôkladnou firemnou kontrolou a tiež sú kontrolované certifikačným orgánom NATURALIS SK.

Pri výrobe biopotravín sa zriekame používania umelých ochucovadiel, farbív a zlepšovačov vône, chuti a konzistencie. Čiže nechávame spotrebiteľovi možnosť zažiť BIOpotravinu v jej prirodzenej farbe, chuti, vôni a kráse.

3) Aký je život ekologického poľnohospodára?

Aj keď je BIO pestovanie náročnejšie na ručnú prácu - ručné čistenie, okopávanie a zber, snažíme sa spotrebiteľovi zabezpečiť kvalitný výrobok za čo najlepšiu cenu.

Kto chce spoznať život ekologického poľnohospodára zblízka, môže navštíviť našu ekofarmu. Prehliadka ekofarmy je možná po predchádzajúcej dohode alebo v rámci „Dňa otvorených dverí“, kde účastníkov oboznamujeme s ekologickým pestovaním, celým pracovným procesom a tiež im ukážeme aj naše plantáže s liečivými rastlinami, ako aj ovocné plantáže.

Zaujíma Vás detailný popis výrobku a informácia o jeho dostupnosti alebo chcete za BIO Detský čaj na imunitu hlasovať?


Hodnotenie: 40%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: BIO Detský čaj na ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií