BIO spotrebiteľ

Farmár roka 2004

29.09.2004 22:47
Tlačová správa

Vyhlásenie výsledkov súťaže „VELESOV ROH HOJNOSTI“ o farmára a farmu s najlepšou starostlivosťou a pohodou ( welfare) zvierat na Slovensku

Sloboda zvierat spolu so združením inšpektorov ekologického farmárstva na Slovensku - Naturalis a mesačníkom Slovenský chov vyhlásili v júni 2004 súťaž „Velesov roh hojnosti“ o cenu – putovný roh staroslovanského boha Velesa – ochrancu stád, naplnený tisíckou zlatých dukátov (10 korunových mincí).

Cena„Velesov roh hojnosti“ je ocenenie pre farmára a farmu s najlepšou starostlivosťou o zvieratá a najlepšou pohodou – welfare zvierat na Slovensku. Vyhlásenie výsledkov súťaže a odovzdanie ocenenia sa uskutoční v sobotu dňa 2.októbra 2004, čo je celosvetový deň hospodárskych zvierat. Pri príležitosti tohto sviatku sa organizátori súťaže rozhodli oceniť farmára s najlepšou starostlivosťou o hospodárske zvieratá.

Z užšieho výberu finalistov súťaže, ktorými boli TBS a.s. Farma Charolais - Podkylava, SHR Boris Baláž, farma Sklené a Ranch Transylwanija v Nižnej Kaloši, porota ako farmára roka vybrala súkromne hospodáriaceho ekologického roľníka Borisa Baláža zo Skleného. Ocenenie bude farmárovi odovzdané dňa 2.októbra na farme v Sklenom.

Rastislav Kolesár
Sloboda zvierat
kampanier@sloboda.sk

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články

  • Farmár roka 2004 (práve čítate)

Diskusia: Farmár roka ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií