BIO spotrebiteľ

Deň Zelených škôl 2012 už tento piatok - zapojte sa aj Vy

18.04.2012 17:44
Viac ako 10 000 žiakov a učiteľov zo 73 škôl z celého Slovenska sa 20. apríla zapojí do Dňa Zelených škôl. Deň bez počítača, pitie vody z vodovodu, minimalizácia odpadu, sadenie stromov, infokampane, či monitorovanie a čistenie čiernych skládok... to je len časť záväzkov a aktivít, ktorými chcú školy inšpirovať svoje okolie k ochrane životného prostredia.
Deti sa starajú o bylinky
Deti sa starajú o bylinky
foto: Materská škola Lienka, Želiezovce

Školy zapojené do programu Zelená škola oslávia Deň Zeme množstvom praktických aktivít. Osobným príkladom tak priblížia verejnosti možnosti ochrany životného prostredia a prírody, ktoré si môžeme zvoliť každý deň, nielen v jeden deň v roku. Okrem toho chcú rodičom, zástupcom samosprávy a komunity predstaviť výsledky svojej práce v oblasti environmentálnej výchovy a podporiť vzájomnú spoluprácu.

Zapojte sa: môžete napríklad pomôcť pri budovaní bylinkovej špirály, kompostoviska či úprave okolia, ochutnať biopotraviny alebo sa viac dozvedieť o úsporách energie. Školu vo vašom okolí a jej aktivity môžete vyhľadať na www.zelenaskola.sk. Celoslovenskú akciu „Deň Zelených škôl“ koordinuje Kancelária programu Zelená škola - Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Zelená škola je najväčší certifikačno-vzdelávací ekoprogram na svete. Je do neho zapojených viac ako 40 000 škôl z 53 krajín sveta. Od roku 2004 pomáha aj slovenským školám realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi. Tie vedú žiakov a celú školu k šetrnejšiemu prístupu voči životnému prostrediu. Na Slovensku je v programe aktuálne zapojených 216 škôl. Školy, ktoré by sa chceli do programu prihlásiť, tak môžu urobiť do 30. júna na www.zelenaskola.sk.

Školou chránené územie - brigáda
Školou chránené územie - brigáda
foto: ZŠ Družstevná pri Hornáde

Program Zelená škola koordinuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Národným garantom je sieť ŠPIRÁLA. Generálnym partnerom programu je IKEA Bratislava, s.r.o.

Viac informácií:
- manažér programu - Radoslav Plánička, tel.: 0915 331 949, e-mail: planicka@zivica.sk

- alebo Regionálne centrá programu:

Bratislava (CEEV Živica) - Petra Ďurišová, e-mail: durisova@zivica.sk, mobil: 0918 495 964
Trenčín (Centrum environmentálnych aktivít) - Katarína Hulinová, e-mail: trencin@zelenaskola.sk, mobil: 0902 213 971
Zvolen (CEEV Živica) - Katarína Cesnaková, e-mail: zvolen@zelenaskola.sk, mobil: 0917 353 532
Košice (o.z. Sosna) - Paulína Urdová, e-mail: paulina.urdova@gmail.com, mobil: 0902 227 258

Deň zelených škôl Deň bez počítača Deň Zeme
Hodnotenie: 60%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Deň Zelených škôl 2012 už tento piatok ...    Pridať názor na článok    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií