BIO spotrebiteľ

Eko-mapy majú už aj Banskobystrický a Prešovský kraj

22.10.2012 10:01
16. októbra 2012 predstavili v Banskej Bystrici verejnosti projekt Eko-mapa. Podujatia sa zúčastnili aj žiaci a učitelia zo škôl, ktoré Eko-mapu spoluvytvárali.
Ekomapy - ilustračné foto
Ekomapy - ilustračné foto
foto: archív CEA

Novinkou je mobilná aplikácia Eko-Trace. Vďaka nej je Eko-mapa dostupná aj pre používateľov smartfónov, ktorí si pomocou nej budú vedieť vyhľadať eko-body vo svojom okolí. Eko-Trace podporil Microsoft a je voľne stiahnuteľná na www.eko-mapa.sk.

Eko-mapy oboch krajov začali vznikať na jar 2012 v rámci projektu Školy tvoria Eko-mapu. Tohto projektu sa zúčastnilo 40 základných a stredných škôl Banskobystrického a Prešovského kraja. S výdatnou pomocou týchto škôl je teraz v týchto dvoch krajoch zmapovaných viac ako 700 eko-bodov a nové stále pribúdajú.

Projekt koordinovaný CEEV ŽIVICA sa v roku 2012 realizoval s finančnou a metodickou pomocou Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti, a.s. Generálnym partnerom projektu Eko-mapa.sk je spoločnosť Microsoft.

Eko-mapa je momentálne vytvorená v 6 krajoch Slovenska, celkovo obsahuje 2 000 eko-bodov a stránku využilo už viac ako 30 000 návštevníkov. Na interaktívnej eko-mape nájdu ľudia informácie, kde môžu odovzdať odpad, nájsť bioobchody vo svojom okolí alebo zaujímavé prírodné miesta. Jednotlivé eko-body obsahujú aj stručné anotácie a fotografie.

Eko-mapa a viac informácii na www.eko-mapa.sk.


Hodnotenie: 80%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Eko-mapy majú už aj Banskobystrický ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Životné prostredie
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií