BIO spotrebiteľ

Mladí reportéri pre čistejšie Slovensko

14.11.2012 09:02
Centrum environmentálnych aktivít (CEA) Trenčín zahájilo 1.11.2012 kampaň „Menej odpadu“. Jej cieľom je prostredníctvom žurnalistickej tvorby (článok, fotografia, video) Mladých reportérov navrhovať riešenia na minimalizáciu odpadu v mieste ich bydliska.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
foto: Klaudia Medalová

CEA realizuje kampaň „Menej odpadu“ v rámci programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Mladým enviro-žurnalistom vo veku 11-21 rokov, ktorí sú nespokojní so situáciou v oblasti odpadov v mieste svojho bydliska a majú chuť niečo s tým spraviť, ponúka CEA príležitosť zdokonaliť sa v tvorbe a hľadať riešenia pod vedením skúsených lektorov.

Kampaň „Menej odpadu“ (Litter Less) je realizovaná v 25 krajinách sveta, vrátane Slovenska, vďaka podpore Nadácie pre environmentálnu výchovu FEE a finančnému príspevku Nadácie spoločnosti Wrigley. Cieľom kampane je zapojiť a vzdelávať mladých ľudí v problematike odpadu a povzbudiť ich k pozitívnym riešeniam.

Mladí reportéri – prihláste sa

V rámci programu „Menej odpadu“ sa budú mladí žurnalisti venovať investigatívnej žurnalistike v oblasti odpadov na miestnej alebo regionálnej úrovni. Vyberú si problém, ktorý ich trápi – napr. čierna skládka, absencia komunálneho kompostovania alebo vyhadzovanie nepoužitého jedla z miestnej reštaurácie, zistia o ňom čo najviac informácií a pokúsia sa zrealizovať pozitívnu zmenu alebo navrhnúť riešenie.

Do programu sa môžu zapojiť jednotlivci, ako aj tímy zo škôl alebo združení. Zaregistrovať http://www.yre-litterless.org/svk/participant-registration/ sa treba do 30. novembra 2012 .

Práce v troch vekových kategóriách (11-14, 15-17, 18-21) bude hodnotiť porota zložená z odborníkov z oblasti médií a environmentalistiky. Najlepšie práce v každej vekovej kategórii a v každom druhu žurnalistickej tvorby (článok, fotografia, video) budú odmenené vecnou cenou a postúpia do medzinárodnej súťaže Young Reporters for the Environment Award. Viac informácií na webových stránkach www.yre-litterless.org/svk a www.mladireporteri.sk.

Kontakt:

Ing. Klaudia Medalová
medalova@biospotrebitel.sk


Hodnotenie: 80%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Mladí reportéri pre čistejšie ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  BIO magazín
  Magazín BIO spotrebiteľa  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií