BIO spotrebiteľ

Hlasujte a podporte najlepšie projekty Zelených škôl

22.01.2013 14:36
Desať projektov s najväčším počtom hlasov bude v rámci druhého kola grantového programu “Pomáhame vyrásť” podporených celkovou sumou 5 000 eur. Hlasovať môžete do 17. Februára 2013.
Tvorba bylinkovej špirály - Základná škola s materskou školou Kočovce
Tvorba bylinkovej špirály
Základná škola s materskou školou Kočovce
foto: CEEV Živica

Myšlienkou grantového programu „Pomáhame vyrásť“ je podporiť praktické aktivity škôl na ochranu životného prostredia a zníženie ekologickej stopy školy a jej okolia.

Malo by ísť o účinné riešenia, ktoré budú slúžiť aj ako demonštračné a motivačné príklady pre ostatné školy, obce, či jednotlivcov.

Projekty, ktoré sa uchádzajú o Vašu podporu , vymýšľali žiaci a ich učitelia, ktorí sa rozhodli urobiť zmenu na svojej škole.


Podporu získal vlani aj projekt stavby zeleného zámočku - Materská škola, Na starej tehelni 7, Banská Bystrica
Podporu získal vlani aj stavba zeleného zámočku
Materská škola, Na starej tehelni 7, Banská Bystrica
foto: CEEV Živica

V minulom školskom roku bolo v rámci 1. kola grantového programu „Pomáhame vyrásť“ podporených 15 projektov, napr. aj originálna ekoučebňa „Zelený zámoček“ z dreva, slamy a hliny so zelenou strechou, ktorý bol vybudovaný v areáli Materskej školy Na Starej Tehelni v Banskej Bystrici.

V Špeciálnej základnej škole na Školskej ulici v Dubnici nad Váhom vznikla interaktívna učebňa s bylinkovým záhonom a Turanoch zase zrekonštruovali náučný chodník.

Podporené projekty pomohlo vybrať viac ako 6 000 hlasujúcich.

Až do 17.2.2013 môžete aj vy hlasovať za najzaujímavejšie projekty materských, základných a stredných škôl z celého Slovenska a rozhodnúť tak, ktorých 10 projektov bude financovaných.

Testovanie pocitového chodníka počas otváracej slávnosti - Špeciálna základná škola, Dubnica nad Váhom
Testovanie pocitového chodníka
Špeciálna základná škola, Dubnica nad Váhom
foto: CEEV Živica

Grantový program „Pomáhame vyrásť“ realizujú Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica a spoločnosť IKEA Bratislava.

Kontakt:

Radoslav Plánička, manažér programu Zelená škola
Telefón: 0915 331 949
e-mail: planicka@zivica.sk
planicka@zivica.sk
www.zelenaskola.skHodnotenie: 86.6%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Hlasujte a podporte najlepšie projekty ...    Pridať názor na článok    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií