BIO spotrebiteľ

Vaše 2% z dane nám dajú krídla :-)

25.02.2013 09:59
2% z Vašich daní sú pre nás vyjadrením dôvery a príležitosťou robiť viac pre prírodu a kvalitu života. Centrum environmentálnych aktivít z Trenčína sa o túto Vašu podporu opäť uchádza.

V minulom roku sme vďaka Vašej podpore vo výške 1884,08 EUR zorganizovali BIO jarmok v Trenčíne, niekoľko akcií v ZátOKe pOKoja na Váhu (najmä pre školy a pre rodiny s deťmi) a spoluorganizovali letný ochranársky tábor na Grúni pri Novej Bošácej.

Deň detí v ZátOKe pOKoja
Deň detí v ZátOKe pOKoja
foto: Klaudia Medalová
Trenčiansky Biojarmok 2012
Trenčiansky Biojarmok 2012
foto: Klaudia Medalová

Ak už sa rozhodnete darovať svoje 2(3)% komukoľvek, všetky potrebné informácie, postup aj formuláre na stiahnutie nájdete na www.rozhodni.sk.

Ak sa rozhodnete pre nás, ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU, či za šírenie tejto našej prosby vo vašom okolí :-)

V prípade otázok či nejasností nás kontaktujte na 0905/469707 alebo cea@changenet.sk.

Richard Medal
riaditeľ CEA

AKO NA TO?

Fyzická osoba

Ak ste fyzická osoba, za ktorú vykonáva ročné zúčtovanie váš zamestnávateľ, vyžiadajte si od zamestnávateľa potvrdené tlačivo POTVRDENIE o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti a spolu s vyplneným tlačivom VYHLÁSENIE o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby ho odovzdajte alebo pošlite poštou na daňový úrad najneskôr do 30.4.2013.

Ak ste fyzická osoba - zamestnanec, ktorá podáva za seba daňové priznanie typ A, vyplňte vo vašom daňovom priznaní VIII. oddiel - Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona. Minimálna suma 3,32 eur, posledný termín 2.4.2013.

Sadili sme slnečnice...
Sadili sme slnečnice...
foto: Klaudia Medalová

Ak ste fyzická osoba - podnikateľ, ktorá podáva za seba daňové priznanie typ B, vyplňte vo vašom daňovom priznaní XIII. oddiel Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona. Minimálna suma 3,32 eur, posledný termín 2.4.2013.

Ak ste ako fyzická osoba v roku 2012 odpracovali minimálne 40 hodín dobrovoľníckych aktivít a získali ste o tom POTVRDENIE O DOBROVOĽNÍCTVE od prijímateľa/prijímateľov dobrovoľníckej činnosti, pre ktorých ste v roku 2012 dobrovoľnícky pracovali, môžete poukázať až 3% z vašej zaplatenej dane. Potvrdenie sa prikladá k Vyhláseniu, alebo daňovému priznaniu fyzických osôb.

Právnická osoba

Ak ste právnická osoba, vyplňte v daňovom priznaní za vašu spoločnosť IV. časť Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby. Minimálna suma 8,30 eur, posledný termín podania daňového priznania 2.4.2013.

Ak ste ako právnická osoba ktorémukoľvek prijímateľovi darovali 0,5% sumy zaplatenej dane v období január až december 2012 alebo do termínu podania daňového priznania do 31.3.2013 (odporúčame použiť VZOR DAROVACEJ ZMLUVY NA ÚČELY 2% Z DANE PO), potom ste oprávnení poukázať celú výšku 2% z dane za rok 2012. V prípade, že ste neboli darcom žiadnej organizácie, ste oprávnení poukázať iba 1,5% z dane za rok 2012.

Údaje o prijímateľovi:

IČO: 34058028
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno (názov): Centrum environmentálnych aktivít
Sídlo: Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín


Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Richard MedalVyštudoval učiteľstvo Biológie – Chémie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Prahe. Od skončenia školy sa zaoberá environmentálnou výchovou – ako pedagóg v škole, mimo školy, cez prázdniny, s deťmi, mládežou, učiteľmi...

Diskusia: Vaše 2% z dane nám dajú krídla ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Slovo redakcie    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií