BIO spotrebiteľ

Eko-mapa Žilinského kraja – zelené alternatívy pre všetkých

11.06.2013 07:49
Kam odovzdať pokazenú práčku? Kde sa zdravo najeme a kde nakúpime bio potraviny? Kadiaľ vedie cyklotrasa? Kde sú v prírode pekné a chránené miesta? Čo s nepotrebným šatstvom? Kde nájdete domy z prírodných materiálov? Na tieto a mnoho ďalších otázok odpovie občanom Žilinského kraja interaktívna on-line mapa zelených miest, Eko-mapa.

Projekt Eko-mapa Žilinského kraja uverejnený na www.eko-mapa.sk koordinuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica v spolupráci s ABB, s.r.o.. Zelené body do Eko-mapy pridávajú študenti zo škôl v kraji a občania z radov verejnosti.

Eko-mapa existuje od roku 2010 a nájdete na nej už takmer 2 500 eko-bodov z oblasti prírody, zodpovedného nakupovania, odpadov, ekologického staviteľstva, organizácii venujúcich sa ochrane prírody a mnoho iného. Eko-mapa sa stále rozširuje a body pribúdajú každým dňom. Každý eko-bod obsahuje informácie o danom mieste, adresu a fotografiu.

Kráčame s dobou a preto je Eko-mapa dostupná aj pre používateľov smartfónov prostredníctvom aplikácie Eko-Trace. Aplikácia vyhľadá eko-body z požadovanej kategórie v zadanej vzdialenosti, napríklad bioobchody v okolí 5 kilometrov a zobrazí cestu k nim. Eko-mapa existuje aj v špeciálnej verzii pre Win8.

Eko-mapa Žilinského kraja má slúžiť verejnosti a práve verejnosť sa môže podieľať na jej tvorbe. Máte svoj obľúbený bioobchod či navštevujete užitočný bazár? Poznáte organizáciu venujúcu sa environmentálnym otázkam alebo malú biofarmu? Viete o čistej studničke v lese, peknom náučnom chodníku? Pridajte nový eko-bod priamo cez formulár na Eko-mape. Máte nápad, ako obohatiť eko-mapu? Dajte nám o tom vedieť na eko-mapa@zivica.sk! Vaše dobré tipy a nápady budú publikované na Eko-mape, pomôžu ľuďom a inšpirujú mnohých k eko-alternatívam.

Eko-mapu a viac informácií nájdete na www.eko-mapa.sk.

Jana Koťková

Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
Vysoká 18, 811 06 Bratislava
kotkova@zivica.sk

0915 221 474


Hodnotenie: 65%, 4 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Eko-mapa Žilinského kraja – zelené ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Rôzne    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií