BIO spotrebiteľ

Robte s nami výstavu (25)

06.10.2004 21:05
Ak by ste radi s nami súťažili, tak jednoduchým KLIKNUTÍM na obrázok dostane fotografia váš HLAS. Tým sa dostanete k FORMULÁRu na NAPÍSANIE lepšieho alebo výstižnejšieho názvu, či názoru, to čo vám viac sedí k danej fotografii...
Pravidlá "Robte s nami výstavu" .

Cez Jankine ruky
Na Slovensku sú bioprodukty pre väčšinu spotrebiteľov (ak si ich nedopestujú sami) zatiaľ nedostupné. V Trenčíne je to vďaka existencii bio-obchodu "U malého princa" a klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva inak.
Členovia klubu si majú možnosť objednať bioprodukty priamo zo slovenských ekofariem. Takto sa môžu bez zbytočných medzičlánkov - z ekofarmy cez dvor bio-obchodu a Jankine ruky :-) - dostať na pult predajne, či až do domácnosti spotrebiteľa (v prípade objednávky v hodnote nad 1000,- Sk).
V tomto mesiaci ponuka trenčianskeho bioklubu zahŕňa: biojabĺčka a hrušky so Sadu Lívia a mrkvu, petržlen, zeler, červenú repu, dva druhy cibule a zemiaky pestované ekologických spôsobom z AGRO Gajary (v konverzii).
Kým slovenskí spotrebitelia často ani nevedia, čo je bioprodukt, o zeleninu z Gajár majú záujem v Rakúsku, Nemecku i Škótsku.


V Paľovej záhrade
Paľo vie, že kompost je prameň sily biozáhrady a že je zvlášť výživný, ak obsahuje aj zložky živočíšneho pôvodu. Kompost preto obohacuje maštaľným hnojom od dvoch koníkov.
... Kompost nie je bohatý len na živiny, ale aj na energiu. Energiu mu dodáva životná energia pôdnych organizmov, ktoré vytvárajú a udržujú hrudkovitú štruktúru pôdy. To je zásadný rozdiel oproti minerálnym hnojivám, ktoré dodávajú do pôdy len živiny...


Lienka sedembodkovaná
Spolupracovať s prírodou znamená tiež uvedomovať si, kto sú naši spoluhráči... V prípade napadnutia rastliny voškami prichádzajú na pomoc lienky.
Lienka sedembodkovaná si veľmi rada pochutná na voškách - za deň ich dokáže skonzumovať až 150!


Kozie kráľovstvo
Kozy p. Špatného - farma KOFA v Bílsku - sa majú ako kráľovné. Uprostred kráľovstva je koruna hojnosti naplnená voňavým senom.
...A z mlieka týchto blahobytne žijúcich kôz sa potom pod rukami gazdinej rodí kráľovsky dobrý syr :-)


Nechápem
Smutný pohľad na nadbytočné teliatko v tzv. veal kotci, ktoré je chované na mliečnu teľacinu. Pije iba tekuté, vodou rozriedené mliečne náhradky a kašovitú, vodou rozriedenú potravu chudobnú na železo a dôležité minerály. Teliatko sa nemôže hýbať ani pásť. Ako mladé teľa bude poslané na bitúnok. -
Zn.: Prajeme vám dobrú chuť!.


Opakovanie – matka múdrosti : VŠETKY FOTKY predošlých dní

Hodnotenie: 86.6%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Robte s nami výstavu ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Robte s nami výstavu
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií