BIO spotrebiteľ

BIO oleje Búšlak Oil sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín
Slovenská biopotravina nominovaná na ocenenie Biopotravina roka 2013

02.09.2013 10:42
Predstavujeme Bio slnečnicový olej na vyprážanie a fritovanie panenský, 1l, nominovaný na ocenenie Biopotravina roka 2013 a jeho výrobcu, spoločnosť Búšlak Oil.
Produkty spoločnosti BÚŠLAK OIL
Produkty spoločnosti BÚŠLAK OIL
foto: Búšlak Oil, Dunajský Klátov

Spoločnosť Búšlak Oil, Dunajský Klátov, dodáva na trh kvalitné BIO produkty, určené pre širokú škálu klientov, od výrobcov až po koncového zákazníka. Do súťaže Biopotravina roka 2013 nominovali Bio Slnečnicový olej na vyprážanie a fritovanie panenský, 1l.

Na otázky Biospotrebitel.sk odpovedá marketingový riaditeľ Ing. Jozef Baráth.

Aká je filozofia spoločnosti BÚŠLAK OIL a prečo ste vsadili na bioprodukty?

Na trh prinášame kvalitné BIO oleje vyrobené na Slovensku zo suroviny vypestovanej slovenskými poľnohospodármi.

Kontrolované ekologické poľnohospodárstvo a produkcia biopotravín je podľa nášho názoru tá správna cesta v dobe, kedy sa vyskytuje množstvo následkov spôsobených hlavne chemickými postrekmi a genetickou modifikáciou.

Čo spotrebiteľovi garantuje značka BIO v prípade rastlinných olejov?

Pri pestovaní a ani pri výrobe nie je použitá žiadna chémia.

BIO certifikát zaručuje, že naše BIO oleje sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín. Prísne pravidlá ekologického poľnohospodárstva sú zárukou, že sa do produktov nepridávajú syntetické arómy, žiadne farbivá ani konzervačné látky. Pôvod každého produktu je ľahko odsledovateľný až na ekofarmu, z ktorej pochádzajú suroviny.

Aké biopotraviny dodávate na trh? Máte nejaké novinky?

Bio tekvicový olej Sungarden
Bio tekvicový olej Sungarden
foto: Búšlak Oil, Dunajský Klátov

Ponúkame bio slnečnicový olej vyrobený tradičným postupom, jediným lisovaním  za studena z vysoko olejnatých slnečnicových semien. Olej samozrejme nie je  rafinovaný, je bez prídavných chemických látok.

Po lisovaní je olej prefiltrovaný a tým je vyrobený jedlý olej s veľmi jemnou arómou a zlatožltou farbou. Lisovanie sa vykonáva šetrne v súlade s tradičnými  postupmi, preto olej si zachováva maximum cenných prírodných látok z pôvodnej suroviny. Obsahuje všetky vitamíny a minerálne látky v prírodnej  forme.

Bio slnečnicový olej možno zahrievať i na vysoké teploty (až na 200°C), lebo  tento olej má vysoký obsah kyseliny olejovej, a preto je vhodný i na vyprážanie a pečenie. Tento olej sa hodí nielen do šalátov a jedál bez tepelnej úpravy, ale aj na dusenie a varenie. Vyrábame aj ochutené bio  slnečnicové oleje, ktoré sú vhodné do šalátov, ale použiť ich možno aj pri marinovaní, či varení.

Sortiment bio slnečnicových olejov:

 • Bio panenský slnečnicový olej Sungarden 500 ml,
 • Bio panenský slnečnicový olej Sungarden s cesnakom 250  ml,
 • Bio panenský slnečnicový olej Sungarden s čili paprikou 250 ml,
 • Bio panenský slnečnicový olej Sungarden s čili paprikou a cesnakom  250 ml,
 • Bio panenský slnečnicový olej Sungarden s bazalkou 250 ml,
 • Darčekové balenie Sungarden 4x 250 ml,
 • Bio slnečnicový olej na vyprážanie a fritovanie, panenský 1l, 5l, 10l PET.
Bio slnečnicový olej Sungarden na vyprážanie a fritovanie
Bio slnečnicový olej na vyprážanie
a fritovanie
foto: Búšlak Oil, Dunajský Klátov

Tieto naše bio oleje boli ocenené Značkou kvality SK a Značkou kvality SK  GOLD.

Len nedávno sme začali vyrábať Bio slnečnicový olej Sungarden na vyprážanie a fritovanie, panenský 1l PET v novom balení a s novou etiketou, aj tento náš výrobok bol ocenený Značkou kvality SK GOLD na výstave Agrokomplex 2013 a značkou Kvalita z našich regiónov.

Taktiež len nedávno sme začali vyrábať Bio tekvicový olej Sungarden, panenský 250 ml, a aj tento náš výrobok bol ocenení so Značkou kvality SK GOLD na výstave Agrokomplex 2013 a značkou Kvalita z našich regiónov.

Všetky naše produkty sú vyrobené, dopestované na území Slovenskej republiky  v schválenej prevádzke – 100% slovenský produkt.

Aký je biotrh na Slovensku v porovnaní s tým v okolitých krajinách? Komunikujete so zákazníkom? Čo by Vám pomohlo pri ďalšom rozvoji?

Bio trh na Slovensku je síce malý, ale cítiť záujem zo strany kupujúcich. Chodíme na miestne trhy, na rôzne akcie, výstavy, robíme na týchto akciách aj osvetu, predávame aj "z dvora".

Určite by pomohla aj podpora zo strany štátu, a hlavne osveta, propagácia medzi spotrebiteľmi.

Prečo ste do súťaže Biopotravina roka 2013 nominovali Bio slnečnicový olej na vyprážanie a fritovanie panenský, 1l?

Tento náš produkt má veľmi dobrú odozvu u kupujúcich, hlavne z bio obchodov.

Čím je dané, že tento slnečnicový olej je vhodný na vyprážanie?

To, že olej je vhodný na vyprážanie a fritovanie, závisí od množstva mononenasýtených mastných kyselín. V našom oleji je ich viac ako 82% a to ho predurčuje aj na vyprážanie a fritovanie.

Preto je dôležitý výber osiva - treba zabezpečiť také odrody, ktoré majú vysoký obsah kyseliny olejovej, lebo pri našej technológii výroby sa olej len lisuje a filtruje, žiadne iné technologické úpravy sa nerobia.

Kde všade sa dá váš Bio slnečnicový olej na vyprážanie a fritovanie kúpiť?

Bio obchody, supermarkety (Hypernova, Kaufland, TERNO), obchodné reťazce (COOP Jednota, Labaš Košice, Moja Samoška, CBA Verex Lipt. Mikuláš, Sintra Poprad) malé obchody so zdravou výživou...

Plánujete v blízkom čase nejakú akciu pre verejnosť?

Príďte na BIO jarmok do Trenčína v piatok 27.9. medzi 10:00-17:00. Čakáme Vás – srdečne!

Ďakujeme za rozhovor

BIO potravinaroka 2013


Ak je Vám Bio slnečnicový olej na vyprážanie a fritovanie, panenský 1 l PET blízky, môžete zaň hlasovať na stránke www.biopotravinaroka.sk do 25. septembra 2013.
BIO potravinaroka 2013

Dunajský Klátov Biopotravina roka 2013 BIO rastlinný olej BIO oleje Sungarden
Hodnotenie: 92.6%, 8 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: BIO oleje Búšlak Oil sú vyrobené z tých ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií