BIO spotrebiteľ

BIOMILA špaldové celozrnné penne
Slovenská biopotravina nominovaná na ocenenie Biopotravina roka 2013

05.09.2013 07:24
BIOMILA špaldové celozrnné penne začala spoločnosť Ekotrend Myjava, spol. s r.o. vyrábať začiatkom roku 2012. Vyhovela tak požiadavkám mnohých domácností i profesionálnych reštaurácií, ktoré tento atraktívny tvar celozrnných cestovín privítali.
Výroba penne - rozhŕňanie vlhkých cestovín na lieskach.
Výroba penne - rozhŕňanie vlhkých
cestovín na lieskach.
foto: Ekotrend Myjava

V Taliansku patrí penne medzi najobľúbenejšie druhy cestovín, pretože je najlepší na „nabratie“ rôznych omáčok. Penne sú však vhodné aj do ľahkých zeleninových šalátov, na zapekanie, alebo ako príloha k mäsu. Ich príprava je rýchla a jednoduchá – do vriacej vody vsypeme cestoviny, pomiešame. Môžeme pridať lyžicu oleja. Za 8-10 minút sú cestoviny uvarené (môžeme ochutnať na skus), zlejeme ich a podávame.

Celozrnné výrobky sú vo všeobecnosti zdravšie ako necelozrnné. Nejde len o to, že dodajú zložitejšie sacharidy – teda skôr zasýtia a energia z nich dlhšie vydrží. Vláknina obsiahnutá v celozrnných výrobkoch podporuje dobré trávenie, čistí črevá, reguluje vstrebávanie tukov a znižuje ich hladinu v krvi. Tým pomáha predchádzať infarktu, či žlčovým kameňom (odvádza z tela prebytočné žlčové kyseliny).

Celozrnné výrobky odporúčajú lekári aj pri cukrovke, pretože vláknina spomaľuje vstrebávanie cukrov v krvi a zároveň upravuje hladinu cholesterolu. Trochu „drsnejšia“ chuť celozrnných cestovín je spôsobená obsahom otrúb, čo je vlastne obal zrna. Ako je známe, práve v obale zŕn obilnín je najviac vitamínov a minerálií. Je to len otázkou zvyku, ale na špaldové celozrnné cestoviny si zvykne človek ľahko, pretože špalda dodáva výrobkom zaujímavú a príjemnú orieškovú chuť. Vyskúšajte!

Liesky sa odkladajú a vo veži zasúvajú do sušiarne.
Liesky sa odkladajú a vo veži zasúvajú do sušiarne
foto: Ekotrend Myjava

Špaldovú pšenicu pestuje spoločnosť Ekotrend Myjava, spol. s r.o. v systéme ekologického poľnohospodárstva na myjavských kopaniciach už 12 rokov. Aby dosiahla primeranú produkciu, musí dodržiavať špecifické agrotechnické postupy (napr. používa zelené hnojenie v predošlých rokoch). Zožatú úrodu pšenice špaldy musí vylúpať, pretože zrno je v kláskoch obalené dvojitou plevou. Obilie sa potom čistí a melie v mlyne v Dojči. Výroba cestovín prebieha v Jablonke. BIOMILA špaldové celozrnné penne sú vyrobené iba z celozrnnej špaldovej múky a vody. Majú 100% slovenský pôvod. Po usušení sa ručne balia a v krátkej dobe expedujú. Spoločnosť Ekotrend Myjava, spol. s r.o. tak podporuje miestnu zamestnanosť, rozvoj regiónu Myjavy a pomáha aj rôznym neziskovým organizáciám a školám. Podporuje rôzne aktivity zamerané na zdravú výživu detí, šport, či ochranu životného prostredia.

Deti zo ZŠsMŠ Myjava - Turá Lúka na návšteve v našej cestovinárni.
Deti zo ZŠ s MŠ Myjava - Turá Lúka na návšteve
v cestovinárni Ekotrendu.
foto: Ekotrend Myjava

BIOMILA špaldové celozrnné penne je možné kúpiť v predajniach vybraných obchodných sietí, špecializovaných predajniach so zdravou výživou, alebo aj v lekárňach. Okrem toho sú dostupné každému aj prostredníctvom internetového obchodu Ekotrendu Myjava. Na tejto stránke môžu návštevníci nájsť aj niekoľko zaujímavých a jednoduchých receptov na prípravu penne. A podľa reakcií, ktoré sme doteraz zaznamenali, ľuďom chutia. Vyskúšajte aj vy niektorý z receptov – napr. s paradajkovou omáčkou, alebo si namiešajte pestrý cestovinovo-zeleninový šalát s dresingom. Prajeme Vám dobrú chuť!

Tiež Vás srdečne pozývame do stánku Ekotrendu Myjava na Trenčianskom BIO jarmoku 27. septembra od 10:00 do 17:00 hod.:

„Pre zdravé a sýte bruško príďte ochutnať BIOMILA špaldové celozrnné penne! Vyskúšajte jedinečnú orieškovú chuť špaldových cestovín!“
BIO potravinaroka 2013


Ak sú Vám BIOMILA špaldové celozrnné penne blízke, môžete za ne hlasovať na stránke www.biopotravinaroka.sk do 25. septembra 2013.

výroba cestovín špaldová pšenica penne Ekotrend Myjava cestoviny celozrné výrobky
Hodnotenie: 86.6%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: BIOMILA špaldové celozrnné ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií