BIO spotrebiteľ

Už tento víkend veľtrh HARMONIE!
Prahe bude vládnuť zdravá výživa a prírodné produkty

07.10.2004 21:43
Už tento víkend, t.j.8.-10.10.2004, sa v Prahe (v areáli PVA Letňany) uskutoční 12. veľtrh zdravej výživy, prírodných produktov a regenerácie HARMONIE.
Všetci biospotrebitelia si tu určite prídu na svoje vďaka bohatej ponuke biopotravín od čerstvého biopečiva, cez biozeleninu a ovocie, mliečne produkty, bežné trvanlivé výrobky až po rôzne delikatesy pre fajnšmekrov a prírodnú kozmetiku. Na veľtrhu je tiež výborná ponuka výživových doplnkov, literatúry s tematikou zdravej výživy a zdravého životného štýlu, ako aj prednášky a kurzy varenia.

V prvý deň veľtrhu HARMONIE - v piatok 8.10. - budú v Prahe vyhlásené výsledky dvoch zaujímavých súťaží: Najlepšia biopredajňa roka a Najlepšia biopotravina roka (v rámci ČR).
Cieľom oboch súťaží je prehĺbiť povedomie spotrebiteľov o ekologickom poľnohospodárstve, zvýšiť popularitu biopotravín a podporiť vynikajúcu kvalitu v maloobchode s biopotravinami.
Na podrobnosti sme sa opýtali správcu odbornej sekcie zväzu PRO-BIO - Predaj a marketing biopotravín - Ing. Toma Václavíka:

Koľko biopredajní sa prihlásilo do súťaže, aké boli kritériá a aká odmena čaká na víťaza?

"Do soutěže Nejlepší bioprodejna roku 2004 se přihlásilo 7 bioprodejen: Zdravá výživa Litomyšl, Zdravá výživa Robi, Bruntál, Albio, Truhlářská, Praha, Country Life, Melantrichova a Jungmanova, Praha, Zdravá výživa U Měnínské brány, Brno a Bioprodejna Albio, Dejvická, Praha.
Hodnotili se tato kritéria: šíře a hloubka bio sortimentu, vzdělávání a informování zaměstnanců a zákazníků, chování zaměstnanců, ochrana životního prostředí v provozu prodejny, spolupráce s místními bio výrobci a zemědělci, celkový vzhled prodejny a spokojenost zákazníků.
Vítězná bioprodejna obdrží diplom, získá značnou mediální prezentaci a zdarma zboží značky MOLENAARTJE v hodnotě 10 000 Kč a MOLENAARTJE prodejní stojan na zboží."

Ako je to so súťažou o najlepšiu biopotravinu roka?

"Do soutěže se přihlásilo celkem 8 biovýrobků, od bio zeleniny, přes pečivo, až po bio uherák. Odborná porota - složená s odborníků na obchod, marketing, ekologické zemědělství a média - hodnotila inovativnost výrobku, výhody pro zákazníky, organoleptické vlastnosti, marketingový koncept, obal výrobku a použité suroviny, materiály a způsob výroby. Podmínkou je, že biopotravina byla vyrobena v České republice převážně z českých surovin.
Soutěž vyvrcholí slavnostním vyhlášením a předáním hlavní ceny - šeku na 20.000 Kč a práva užívat označení "Česká biopotravina roku 2004"."

Na výsledky oboch súťaží si budeme pravdepodobne musieť počkať až do piatku. Môžete (určite zvedavým) čitateľom BIO magazínu prezradiť zatiaľ aspoň niečo zo zákulisia?

"Výsledky soutěže budou vyhlášeny v pátek na tiskové konferenci v Praze."

Škoda, žiadne "pikošky" sme sa nedozvedeli, ale i tak veľmi pekne ďakujeme za rozhovor.
Výsledky prinesieme v BIO magazíne už v pondelok...
.

Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Už tento víkend veľtrh ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií