BIO spotrebiteľ

Slovensko má ďalších 84 nových zelených škôl

11.10.2013 14:24 Zdroj: tlačová správa Centra environmentálnej a etickej výchovy Živ
Na slávnostnej certifikácii 8. ročníka medzinárodného programu Zelená škola v Košiciach 10.10. 2013 bolo certifikátom a vlajkou ocenených 84 škôl. Celkový počet Zelených škôl na Slovensku tak vzrástol na 118. Certifikát oceňuje aktivity škôl v ochrane životného prostredia, s dôrazom na participáciu žiakov.
Slovensko má ďalších 84 nových zelených škôl
Certifikácia Zelených škôl, foto: Živica

Titul Zelená škola získavajú školy, ktoré v posledných dvoch rokoch realizovali environmentálnu výchovu a praktické aktivity s priamym zapojením žiakov. Ich cieľom bolo znížiť vplyv školy na životné prostredie a ponúknuť zaujímavejšie a praktické formy výučby. Okrem Slovenska sa certifikát udeľuje v ďalších 57 krajinách sveta.

Podľa manažérky programu Zelená škola Miroslavy Pilárikovej, tieto školy poskytujú svojim žiakom viac možností učiť sa zážitkom a na základne vzájomnej spolupráce tak meniť prostredie celej školy.

Nové zelené školy
Eco-schools vlajku odovzdáva Richard Medal

Slávnostnej certifikácie sa zúčastnilo cez 250 zástupcov škôl, miest a obcí, pre ktorých organizátori okrem odovzdávania certifikátov, exkurzie a kultúrneho programu pripravili aj zaujímavé workshopy na témy ako existenciálna ekovýchova, rovnosť medzi žiakmi, či príklady dobrej praxe. Zúčastnení žiaci sa v rámci interaktívneho programu na chvíľu mohli stať aj „Agentmi v službách Zeme“. Certifikácia sa uskutočnila pod záštitou ministra životného prostredia SR Ing. Petra Žigu, PhD.

Slovensko má ďalších 84 nových zelených škôl
Kultúrny program, foto: Živica

Zelená škola je najväčší environmentálny program na svete. Zapojených je doň vyše 52-tisíc škôl zo všetkých kontinentov. Na Slovensku je v tomto školskom roku registrovaných 278 škôl. Program Zelená škola prebieha pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR a uznanie získal aj od Environmentálneho programu OSN (UNEP).

Koordináciu programu zabezpečuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica v spolupráci s regionálnymi centrami.Generálnym partnerom programu je IKEA Bratislava.

Zoznam ocenených škôl.

Viac informácií: Miroslava Piláriková (manažérka programu), tel.: 0917 909 864, e-mail: pilarikova@zivica.sk

zoznam zelených škôl zelené školy zelená škôlka Zelená škola udeľovanie certifikátov Richard Medal program Zelená škola Miroslava Piláriková Deň zelených škôl
Hodnotenie: 70%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Slovensko má ďalších 84 nových zelených ...    Pridať názor na článok    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií