Študenti prvého ročníka nevšednú príležitosť oceňujú.
„Otvorená diskusia, to je na inštitúte to najlepšie. My sa nebojíme lektorov pýtať na čokoľvek, a oni nám odpovedajú. Na to nie som z univerzity zvyknutá“, hovorí medička Simona Branná.
„Som rada, keď môžem vidieť lektorov aj mimo prednášok, keď si s nimi môžem neformálne posedieť pri káve či víne“, doplní žurnalistka Alžbeta Remencová.
Študent scenaristiky Tomáš Fedorko dodáva: „Na Sokratovom inštitúte si vážim, že nie je priemerný. To je na Slovensku vzácnosť.“
Okrem eskimáckeho šamana Angaangaqa, ktorý zastupoval Inuitov pri OSN, prídu v druhom ročníku prednášať aj na Slovensku známe osobnosti.
Filmár Erik Baláž študentov vezme do tatranskej divočiny, biopestovateľ Ján Šlinský ich zaučí na svojej farme, filozof Václav Cílek s nimi podiskutuje o kolapsoch. Facilitátor Dušan Ondrušek bude učiť študentov ako riešiť konflikty.
Kompletný zoznam lektorov je možné nájsť na www.sokratovinstitut.sk/lektori.
Sokratov inštitút je projektom Živice, jeho akademickým partnerom je Technická univerzita vo Zvolene.
„Študenti tak na workshopoch nezískajú len skúsenosti a praktické zručnosti, ale aj ECTS kredity, ktoré môžu využiť pri štúdiu na svojej univerzite,“ dopĺňa manažér Sokratovho inštitútu Ján Markoš.
Prijatím členstva v Rade vyjadrili Sokratovmu inštitútu podporu i známe osobnosti verejného života:
Kontakt:
Ján Markoš, manažér Sokratovho inštitútu,
markos@zivica.sk, 0948 400 077
Štúdium na Sokratovom inštitúte je zdarma vďaka finančnej podpore vlád Švajčiarskej konfederácie a Slovenskej republiky, a to v rámci Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce. Firemným partnerom projektu je spoločnosť ZSE a. s.