BIO spotrebiteľ

Inšpirácie do záhrady: Záhrada Tulln

04.04.2014 11:44
Inšpirujte sa - v komplexe záhrad na celkovej ploche 50 ha môžete vidieť 55 rôzne typov záhrad. Záhrady využívajú originálne a často netradičné nápady. Každá záhrada je tvorená iným architektom.
Prírodná záhrada - Tulln, Rakúsko
Prírodná záhrada - Tulln, Rakúsko foto: Alena Pohorencová

Komplex záhrad v rakúskom meste Tulln je dobrým tipom na výlet. Vzdialenosť je necelých 100 km od Bratislavy. V roku 2014 sú záhrady pre verejnosť otvorené od 12. apríla do 5. októbra.

Nachádza sa tu 55 rôznych typov záhrad na jednom mieste. Je preto určite dobrou inšpiráciou pre všetkých milovníkov záhrad, pestovateľov či dizajnérov. Ale aj ľudia bez záhradky tu nájdu nápady ako premeniť balkón na zelenú oázu plnú jedlých byliniek.

Táto záhrada bola prvou certifikovanou prírodnou záhradou na svete. Na celkovej ploche 50 ha môžete vidieť rôzne typy záhrad, všetky majú ale spoločné to, že sú prírodné, využívajú permakultúrne prvky, rôzne originálne a často netradičné nápady. Každá záhrada je tvorená iným rakúskym architektom. Cieľom je ukázať návštevníkom, že to v záhrade ide aj bez použitia chémie a že prírodné záhrady môžu byť tiež vkusné, estetické, že to nie sú len divoké, zarastené záhrady plné buriny a škodcov.

Záhrada je obklopená lužným lesom, kde bolo vybudované prvé lesné bludisko v Európe. Tiež ponúka možnosť plavby člnom po zákutiach močiarov či výstup do koruny 30 metrového vyhliadkového stromu, odkiaľ je výhľad na celý komplex záhrad.

Okrem typických vidieckych záhrad tu nájdete aj japonské, anglické, zeleninové, divoké či kamenné záhrady. Sú tu záhrady úžitkové aj okrasné. Takisto môžeme vidieť rôzne typy kúpacích jazierok, vyvýšených záhonov, úkrytov pre živočíchy či prírodné detské kútiky.

Svoje miesto tu majú i ukážky vzorových terás, balkónových minizáhradiek, zelených striech či zelených fasád.

Krásne inšpirácie do (prírodnej) záhrady


Prírodne záhrady v rakúskom meste Tulln

Otváracie hodiny
denne od 9:00 do 18:00 hod.

Vstupné
dospelí 12€
seniori 10€
deti do 6 r. zdarma/do 17 r. 6,50€
rodiny 26€ (2 dospelí a deti od 6-17 rokov)
skupiny nad 20 osôb dospelí 9,50€/deti 4€

Viac informácií
Die Garten Tulln www.diegartentulln.at

prírodné záhrady Prírodná záhrada Tulln
Hodnotenie: 84.4%, 9 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Alena Pohorencovápovolaním učiteľka. S partnerom sa starajú o prírodnú záhradu. Venujú sa predovšetkým pestovaniu tradičných sort ovocia a jeho spracovaniu.

Súvisiace články


Diskusia: Inšpirácie do záhrady: Záhrada ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Prírodna záhrada
  Tipy pre Vašu prírodnú záhradu plnú života.  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií