BIO spotrebiteľ

Kniha: Moja prírodná záhrada

07.04.2014 20:33
V knihe Moje přírodní zahrada nájdete praktické tipy pre usporiadanie prírodných záhrad, pestovanie trvaliek, ovocia a zeleniny, pre zlepšenie kvality pôdy, živé ploty a spoluprácu s pomocníkmi zo živočíšnej ríše.
Kniha: Moja prírodná záhrada
Moje přírodní zahrada foto: Klaudia Medalová

Výnimočná publikácia „Moje přírodní zahrada“ je určená všetkým, ktorí túžia po krásnej záhrade plnej prírody, s vysokou rozmanitosťou druhov rastlín a živočíchov, ktorá by im umožnila zažívať pocity harmónie s prírodou a čerpať novú energiu do života.

Kniha vás naučí a poradí:

Uskutočnite si svoj sen o záhradnom raji plnom prírody...

Príručka Moja prírodná záhrada vznikla na základe cezhraničného projektu: Prírodné záhrady bez hraníc, realizovaného v Rakúsku a Českej republike. V oboch krajinách hrajú záhrady dôležitú rolu pre kvalitu života ľudí, pre zachovanie starého vedenia a tradícií, ale najmä ako životný priestor pre rastliny a živočíchy. V Dolnom Rakúsku projekt „Natur im Garten“ (Príroda v záhrade) inicioval zástupca župana Wolfgang Sobotka už v roku 1999. Projekt je dodnes mimoriadne úspešný – nielen z hľadiska počtu certifikovaných záhrad, ale tiež pre rozvoj novej formy udržateľného cestovného ruchu.

Obsah knihy: Moja prírodná záhrada

 1. Prvky prírodnej záhrady
 2. Živá pôda
 3. Moja bylinková záhrada
 4. Zeleninová záhrada
 5. Ovocie v domácej záhrade
 6. Kvety a trvalky
 7. Záhrada na balkóne a terase
 8. Strešné záhrady
 9. Záhrada pre deti
 10. Živé ploty
 11. Prírodná záhrada – lúka
 12. Prírodná záhrada – zvieratá

Začítajte sa ...

Záhradkárčiť s prírodou. Práca navyše?
V prírodnej záhrade určite nie, skôr naopak. Matka príroda je pri tom človeku veľkým pomocníkom, avšak celkom bez práce to nejde ani v prírodnej záhrade. Pre vytvorenie takej záhrady sú pritom najväčšou prekážkou vlastné predstavy o poriadku, aký ma na záhrade vládnuť. Nie je vždy úplne jednoduché prispôsobiť vlastné predstavy nemennej, večnej hierarchii vo svete prírody. Často sa pritom musíme niektorých z nich vzdať.

Prírodná záhrada je výzvou, ktorá si od nás žiada ochotu trpezlivo pozorovať a učiť sa. A tak môžeme spolu so záhradou rásť, o kúsok sa priblížiť k prírode a žiť v súlade s ročnými obdobiami. Viac prírody v našej záhrade ju môže urobiť veselšou, voňavejšou a útulnejšou. Keď to človek vezme za správny koniec a tak trochu nechá matku prírodu, aby si robila, čo chce, odvďačí sa nám malým rajom – prírodnou záhradou priamo pred dvermi.“

Prelistovať ukážky z knihy Moje přírodní zahrada.

V knihe nájdete aj informácie o suchej stieke, hmyzom hoteli či zákutiach v záhrade.


Kde môžete knihu kúpiť?

Knihu Moja prírodná záhrada môžete zakúpiť v BIO obchode alebo
objednať mailom na cea@changenet.sk (Centrum environmentálnych aktivít Trenčín).

 

Prírodná záhrada permakultúrne prvky bylinková záhrada
Hodnotenie: 88.6%, 7 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Kniha: Moja prírodná ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Knihy, učebnice  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií