BIO spotrebiteľ

Zostaňte eko aj na cestách!

23.05.2014 07:00PR článok
Cestovanie a cestovný ruch predstavujú významnú záťaž pre životné prostredie. Určite ste sa aj Vy niekedy zamysleli nad tým, ako si zachovať zdravý a ohľaduplný životný štýl aj na služobnej ceste či dovolenke.

Ekologický cestovný ruch je na Slovensku ešte v plienkach a hotely, ktoré realizujú ekologické programy v rámci svojej prevádzky, pribúdajú len pomaly.

DeLuxe izba - Hotel Dália, Košice   foto: Eco friendly Hotel Dália
DeLuxe izba - Hotel Dália, Košice

Hotel Dália, Košice

Jeden z prvých takýchto hotelov nájdete v Košiciach. V Eco friendly Hotel Dália**** sa ekologické aktivity sústredia okrem ubytovania aj na konferencie a ponuku reštaurácie. Hotel navyše motivuje svojich zamestnancov i hostí, aby sa aktívne zapojili do ochrany životného prostredia. Za šetrný prístup k prírode a inovatívne postupy bol hotel ocenený udelením prestížnej enviromentálnej značky Európskej únie EU Ecolabel. Hotel Dália je v súčasnosti jej jediným držiteľom medzi ubytovacími zariadeniami na Slovensku a napriek prísnym kritériám sa mu ako prvému podarilo túto prestížnu značku obhájiť.

A čím je hotel Dália výnimočný? Hostia si tu svietia úspornými žiarovkami, ruky si umývajú ekologickým mydlom a vodou, ktorú zohrievajú solárne panely. V reštaurácii si pochutnajú na zdravých (aj BIO) špecialitách od lokálnych dodávateľov, či slovenských BIO vínach. V príjemnej kaviarni si môžete posedieť na eko drinku, kúpou ktorého prispievate na enviromentálne aktivity miestnej organizácie. Všetok odpad sa tu dôkladne separuje a recykluje, zamestnanci aj účastníci konferencií píšu na recyklovaný papier a  eko cestovatelia, ktorí prídu vlakom či na bicykli, majú v Dálii špeciálne výhody.

Reštaurácia & Kaviareň - Hotel Dália, Košice   foto: Eco friendly Hotel Dália
Reštaurácia & Kaviareň - Hotel Dália, Košice

Hotel sa snaží nielen zminimalizovať negatívne vplyvy na životné prostredie, ale tiež rozvíjať lokalitu a motivovať iných k zodpovednejšiemu správaniu. Preto sa zapája do rôznych projektov a organizuje konferencie a workshopy na tému ochrany životného prostredia. Ich zámerom je inšpirovať verejnosť, ako aj ďalšie firmy a prevádzky, aby sa aktívnejšie zapájali do ochrany prírody. „Ohľad na životné prostredie je dôležitou súčasťou zodpovedného podnikania a verím, že čoraz viac ľudí a spoločností si bude uvedomovať dôležitosť tejto otázky - aj malé kroky dokážu mať zaujímavé dôsledky“, vraví Rastislav Amrich, konateľ hotela. „Dôležité je začať, najlepšie hneď teraz“.

Na záver malý tip: Ak cestujete na východ vlakom alebo plánujete cyklovýlet, využiť môžete až 25% letnú zľavu na ubytovanie. V rámci projektu „Vitajte cyklisti“ hotel poskytuje špeciálne služby pre cyklistov. Košice sa určite oplatí navštíviť aj koncom júna, kedy Dália zdarma premieta najlepšie dokumentárne filmy v rámci festivalu Envirofilm a môžete ochutnať aj zdravé gurmánske pochúťky z ich kuchyne počas Gurmánfestu v neďalekom mestskom parku.

Ekologická kúpeľňová kozmetika - Hotel Dália, Košice   foto: Eco friendly Hotel Dália
Ekologická kúpeľňová kozmetika - Hotel Dália, Košice

O Eco friendly Hoteli Dália****

Eco friendly Hotel Dália je situovaný v tichej lokalite v centre Košíc, len 5 minút pešo od Hlavnej ulice. Hotel ponúka pohodlné ubytovanie v 37 izbách 3* a  4* kategórie, 4 konferenčné miestnosti s kapacitou do 120 hostí, gurmánsku reštauráciu, štýlovú kaviareň, wellness centrum a pohodlné parkovanie. Ubytovanie si môžete rezervovať na www.hoteldalia.sk.

Eco friendly Hotel Dália**** Eco friendly
Hodnotenie: 80%, 4 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Zostaňte eko aj na ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Eko bývanie  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií