BIO spotrebiteľ

Biomirabelkovica - pravý ovocný destilát

04.08.2014 09:06
Predstavujeme kandidáta na ocenenie Slovenská biopotravina roka 2014.

 

Biomirabelkovica, Dvor Morgov - SHR
Biomirabelkovica foto: Ing. Ján Chrenko dvor Morgov - SHR

Chcete, aby bola Biomirabelkovica
Slovenskou biopotravinou roka 2014?


Dajte jej svoj hlas!

Bio Mirabelkovica je pravý ovocný bio destilát, veľmi jemnej chuti, prenikavej vône, vyrobený z bio mirabeliek, 52% obsah alkoholu. Je charakteristický jemnou vôňou po mirabelkách. V ústach zostáva príjemná horko mandľová príchuť. Originalitu a farbu destilátu zvýrazňuje i sušená mirabelka. Kvalitná černozem a vhodné klimatické podmienky vytvárajú predpoklady pre charakteristické chuťové vlastnosti mirabeliek, čím je sýta, sladkokyslá dužina s jedinečnou vôňou Požitavia.

Pravý ovocný destilát vyniká medzi ostatnými destilátmi svojimi jedinečnými chuťovými a vonnými vlastnosťami. Obsahuje vodu a lieh konkrétneho druhu ovocia, z ktorého je príslušným technologickým procesom vyrobený. Nie je prípustné, aby sa na tejto väzbe, ktorú pravý ovocný destilát predstavuje, čo i len okrajovo podieľali iné zložky, tak typické pre lacnejšie druhy liehovín v našej obchodnej sieti. Sú to prevažne rôzne typy liehov, umelých aróm, stabilizátorov, sirupov a dochucovadiel.

Pravý ovocný destilát nie je riedený iným typom liehu a obsahuje len lieh vzniknutý kvasením ovocia konkrétneho druhu s obsahom alkoholu približne 50%. Punc kvality zvyšuje aj ručný zber a spracovanie ovocia.

Výrobca:
Ing. Ján Chrenko dvor Morgov - SHR
Puškinova 1230/29
Partizánske

Farma vznikla v roku 2009, keď sme si išli obzrieť opustenú farmu po starých rodičoch, ktorá sa nachádza neďaleko Šurian. Chceli sme tak trošku nadviazať na kedysi úspešné gazdovanie svojich predkov. My sa v súčasnosti venujeme výrobe pravých ovocných bio destilátov, predaju vlašských bio orechov a bio šípiek.

Podiel surovín slov. pôvodu:100%
Zloženie:
mirabelkový destilát, voda, sušená mirabelka
Dostupnosť:
e-shop www.morgov.sk - na farme

Biomirabelkovica destiláty Biopotravina roka 2014
Hodnotenie: 86.6%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Biomirabelkovica - pravý ovocný ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií