BIO spotrebiteľ

Ako chutí leto

26.08.2014 10:31
Naša záhrada sa nachádza vo východoslovenskej nížine na slovensko-maďarskom pohraničí. Našim hlavným zámerom, túžbou a zároveň životnou výzvou pri kúpe zanedbaného pozemku bolo vrátiť do záhrady prírodu.

Snažíme sa zosúladiť prírodné zákony, chceme žiť v záhrade v harmónii s jej prirodzenými obyvateľmi – živočíchmi aj rastlinami.

Sadíme stromy – gaštan, morušu, lipu, bazu, vŕbu... ovocné kríky, pestujeme zeleninu, hrozno. Pôdu chránime mulčovaním – používame seno a slamu, ktorú nám ochotne rozdávajú susedia ako pre nich nepotrebný odpad. Na jar zbierame lienky, ktoré sú našim verným pomocníkom v boji proti voškám. Samozrejmosťou sú bylinky sadené v súlade s našou permakultúrnou filozofiou. Naša záhrada je domovom 12 sliepok, stálymi návštevníkmi sú vtáčiky, pre ktoré máme zhotovené ich „vlastné obydlia“.

Všetok bioodpad kompostujeme a tak všetko to, čo sme z pôdy vzali, opäť pôde vrátime. Záhradu polievame dažďovou vodou, ktorú zachytávame do obrovských nádob.

Ako chutí leto na východe :-)

rajské ovocie
Rajské ovocie Katarína Kissová
moruša
Moruša     Katarína Kissová
už rastie...
Už rastie...     Katarína Kissová
rubíny na strapci
Rubíny na strapci     Katarína Kissová
leto
Leto Katarína Kissová
Úroda

 

(Článok vyšiel v rámci fotosúťaže prírodných záhrad.)

záhrada v lete úroda zeleniny Fotosúťaž: Prírodná záhrada
Hodnotenie: 94.2%, 7 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Súvisiace články


Diskusia: Ako chutí ...

  Re: Ako chutí leto

  Ak sa mozem spytat, kde presne na madarsko-slovenskom pohranici byvate? My byvame tiez na madarsko-slovenskom pohranici, ale v madarskej casti. Mohli by sme sa prist pozriet na vasu zahradu?
  Martina   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Prírodna záhrada
Tipy pre Vašu prírodnú záhradu plnú života.Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií