BIO spotrebiteľ

BIO Špaldový celozrnný kváskový chlieb

22.09.2014 07:32
Predstavujeme kandidáta na ocenenie Slovenská biopotravina roka 2014.
Špaldový celozrnný chlieb, kváskový BIO
Špaldový celozrnný chlieb, kváskový BIO foto: ZELENÁ a MODRÁ s.r.o.

Chcete, aby celozrný špaldový chlieb bol Slovenskou biopotravinou roka 2014?

Dajte mu svoj hlas!

100% celozrnný chlieb vyrobený prirodzeným procesom kysnutia, z čerstvo pomletej celozrnnej špaldovej múky, bez použitia pekárenského droždia.

Tento chlieb je vyrobený z čisto špaldovej celozrnnej múky, ktorú melieme vždy pred pečením na našom pomalo-bežnom kamennom mlyne. Takáto múka si zachováva všetky nutričné látky, lebo pri mletí sa melú celé zrná aj s klíčkom. Chlieb kysne vďaka sile prirodzeného kvásku, ktorý vzniká len z múky a vody. Ten pomáha k lepšiemu vykysnutiu chleba. Proces výroby kváskového chleba je oveľa dlhší ako pri použití pekárenského droždia. Kto ešte neobjavil čaro kváskových chlebov, má možnosť tak urobiť pri ochutnaní tohto chleba.

Výrobca: ZELENÁ a MODRÁ s.r.o. Brezová 736 Dunajská Lužná
Bio pekáreň sa zaoberá ručnou výrobou čerstvých kváskových celozrnných chlebov a pečiva, ale aj iných celozrnných sladkostí so surovín vyprodukovaných v ekologickom poľnohospodárstve.

Podiel surovín slov. pôvodu: 98%

Zloženie: bio celozrnná múka špaldová (59 %), voda, kvások ( bio celozrnná špaldová múka, voda), morská soľ, bio repkový za studena lisovaný olej

Dostupnosť: Na našej webovej stránke je zoznam predajní, kde sa dá zakúpiť tento chlieb. - špecializované predajne

ZELENÁ a MODRÁ špaldový chlieb celozrný chlieb celozrné výrobky Biopotravina roka 2014 biopekáreň
Hodnotenie: 86.6%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: BIO Špaldový celozrnný kváskový ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií