BIO spotrebiteľ

BIO Špaldový celozrnný kváskový chlieb s ľanom

22.09.2014 08:13
Predstavujeme kandidáta na ocenenie Slovenská biopotravina roka 2014.
Celozrnný špaldový kváskový chlieb s ľanom, BIO
Celozrnný špaldový kváskový chlieb s ľanom, BIO
foto: ZELENÁ a MODRÁ s.r.o.

Chcete, aby bol celozrný špaldový chlieb Slovenskou biopotravinou roka 2014?

Dajte mu svoj hlas!

Špeciálny celozrnný chlieb vyrobený prirodzeným procesom kysnutia bez použitia pekárenského droždia.

Tento chlieb je vyrobený zo zmesi špaldovej celozrnnej múky (70%) a bielej pšeničnej múky (30%). Špaldovú celozrnnú múku melieme vždy pred pečením na našom pomalo-bežnom kamennom mlyne. Takáto múka si zachováva všetky nutričné látky, lebo pri mletí sa melú celé zrná aj s klíčkom.

Chlieb kysne vďaka sile prirodzeného kvásku, ktorý vzniká len z múky a vody. Kváskový chlieb je lepšie prekysnutý a lepšie stráviteľný v porovnaní s chlebom vykysnutým vďaka pekárenskému droždiu. Proces výroby kváskového chleba je oveľa dlhší ako pri použití pekárenského droždia; z toho dôvodu sa vytratil z našich pekární. Kto ešte neobjavil čaro kváskových chlebov má možnosť tak urobiť pri ochutnaní tohto chleba, ktorý má tvar klasického bochníka chleba a je aj skutočne celozrnný.

Výrobca:

ZELENÁ a MODRÁ s.r.o.Brezová 736 Dunajská Lužná

Bio pekáreň sa zaoberá ručnou výrobou čerstvých kváskových celozrnných chlebov a pečiva, ale aj iných celozrnných sladkostí so surovín vyprodukovaných v ekologickom poľnohospodárstve.

Podiel surovín slov. pôvodu: 95%

Zloženie: bio celozrnná múka špaldová (39 %), voda, bio pšeničná múka 700, kvások ( bio celozrnná špaldová múka, voda), bio ľan (4 %), morská soľ

Dostupnosť: Na našej webovej stránke je zoznam predajní,kde sa dá zakúpiť tento chlieb. - špecializované predajne

celozrný chlieb celozrné výrobky Biopotravina roka 2014 biopekáreň BIO chlieb
Hodnotenie: 96.6%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: BIO Špaldový celozrnný kváskový chlieb ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií