BIO spotrebiteľ

Padajú vám vlasy? Ako si môžete pomôcť

20.10.2014 07:00
Vlasy sú korunou krásy ženy... Žiaľ najčastejším problémom, s ktorým sa na nás obracajú naši čitatelia alebo zákazníci v našej predajni v Nitre, je problém padajúcich vlasov.

Na počudovanie k nám s týmto problémom nechodia muži, ale ženy rôznych vekových kategórií. Teda netýka sa to len žien po pôrode alebo v menopauze, kde môžu byť príčinou vypadávania vlasov najmä hormonálne zmeny. Dá sa povedať, že ide o problém takmer všetkých žien, aj tých, ktoré si ešte donedávna dávali vlasy pre svoj veľký objem zriediť.

Kde je príčina vypadávania vlasov a prečo je to tak?


Vlasová kozmetika

Šampúch s pomarančom a eukalyptom
Kvalitná vlasová kozmetika
Šampúch s pomarančom a eukalyptom

Nie je to tak dávno, čo sa do kozmetiky začali pridávať stále lacnejšie odmasťovacie prostriedky – jedným z nich je napr. sodium lauryl sulphate (SLS), je to zložka takmer všetkých šampónov a kondicionérov, ktoré môžete bežne dostať v predajnej sieti. Ide o látku, ktorá sa donedávna využívala hlavne v priemysle na odmasťovanie motorov a pod., nakoľko má silnú odmasťovaciu schopnosť a spôsobuje dobré penenie šampónov, sprchových gélov atď. Vďaka tejto prednosti ju rýchlo objavil aj kozmetický priemysel.

Až neskôr sa však zistilo, že vlasy aj pokožku enormne vysušuje (aj preto je už takmer nevyhnutnosťou použiť po každom umytí vlasov kondicionér alebo masku, keďže vlasy sú roztrieštené a je narušená ich povrchová ochranná vrstva).

To by bol však ten najmenší problém – SLS vysušuje a ničí tiež vlasové cibuľky, čo spôsobuje oslabovanie vlasov, ich vypadávanie a veľmi ťažkú regeneráciu. Netreba sa potom diviť, ak nám po umytí vlasov zostávajú v rukách doslova chuchvalce.

SLS je zakázané už v krajinách ako je Japonsko, Kanada a iné. Pokým sa podobný zákon prijme aj u nás, musíme byť zodpovední sami za svoje zdravie a vyberať si len kvalitné prírodné šampóny, vďaka ktorým vlasy prestanú padať, zbavíte sa lupín a dokážu rýchlo zregenerovať. To že vám vlasy nevypadajú hneď po prvom použití šampónu s SLS neznamená, že po pravidelnom užívaní takýchto šampónov sa tak nestane.

TIP: pozrite si zloženie vášho šampónu!

 

Makový olej (Stöger) BIO, 250ml
Vlasy majú rady makový olej
Makový olej (Stöger) BIO, 250ml

Vnútorná výživa

Vlasy majú rady kvalitné, prírodné, za studena lisované oleje – najmä makový a lopúchový – posilňujú pokožku, nechty a najmä vlasy, zastavujú padanie vlasov.

Kvalitné oleje môžete používať nielen na vonkajšie použitie, ale aj vnútorné. Zvonku vo forme zábalov vmasírovaním oleja do vlasovej pokožky, zvnútra ako súčasť jedál.

Ešte účinnejšie však bude, ak každé ráno (nemusí byť nalačno) užijete 1 PL oleja a zapijete. Nemenej dôležitá je strava bohatá na zeleninu - listy, vňate a bylinky.

 

Stres, nedostatok spánku

Upokojte sa, doprajte si dostatok spánku a nájdite si čas na veci, ktoré vám robia radosť. Vaše telo sa vám poďakuje bohatou hrivou :-).






Hodnotenie: 96.4%, 11 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Miriam Latečkovámama troch detí, bývalá manažérka v biznis segmente. Po narodení detí začala hľadať spôsob ako deti nielen liečiť ale aj vyliečiť. Jej stredom záujmu je alternatívna medicína v jej najširšej podobe. Vlastní e-shop a kamennú predajňu Babičkina záhrada v Nitre. V súčasnosti učí ľudí žiť zdravšie a cítiť sa lepšie :)

Diskusia: Padajú vám vlasy? Ako si môžete ...



    Pridať názor na článok





    BIO magazín

    PR články



    Najčítanejšie v rubrike



    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií