BIO spotrebiteľ

BIO kokosový olej - darček pre zdravie

28.04.2015 08:25
BIO kokosový olej PURITY VISION pochádza z čistej oblasti tropických ostrovov a morského pobrežia. Vďaka svojej výbornej kvalite sa hodí na využitie v kuchyni i na kozmetické účely.
BIO kokosový olej - darček pre zdravie - Kokosové oleje
Kokosové oleje foto: PURITY VISION

Kokosový olej za svoju popularitu vďačí nielen svojej lahodnej vôni, ale aj pre pozitívne účinky na ľudský organizmus. Podľa viacerých štúdii pomáha znižovať obsah cholesterolu, stabilizuje hladinu cukru v krvi a reguluje činnosť štítnej žľazy. Lieči tiež infekcie močovej sústavy, hojí podráždený žalúdok a vďaka svojmu antibakteriálnemu potenciálu je významným prostriedkom v boji proti plesňových ochoreniam.

Odborníci tvrdia, že pravidelná konzumácia kokosového oleja zlepšuje pamäť a dokonca dokáže spomaliť vývoj Alzheimerovej choroby. Jeho výhodou je, že pozostáva z nasýtených tukov a mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktoré sa neukladajú v tele vo forme tuku, ale sú ľahko stráviteľné a odbúrateľné. Môžu ho si teda bez výčitiek dopriať aj ľudia dbajúci na štíhlu líniu. Nemusia sa ho báť ani tehotné ženy, pretože je pre ne ideálnym zdrojom energie, a naviac sa svojím zložením približuje materskému mlieku.

Kvalitný kokosový olej sa dá všestranne použiť i na kozmetické účely vo forme zábalu na vlasy, pleťovej masky, masážneho oleja alebo zubnej pasty. Je tiež dobrým pomocníkom v kuchyni a znesie aj vysoké teploty. Výborne sa hodí do dezertov, kaší či ázijských jedál. Aby sme však z neho získali maximum, je dôležité nepoužívať rafinované alebo hydrogenované varianty, ktoré sú ochudobnené o jeho cenné zložky. Dobrý kokosový olej je panenský, za studena lisovaný a ideálne v bio kvalite. Tak budete mať záruku, že jeho konzumáciou robíte veľa aj pre svoje zdravie.


Kokosový olej v kuchyni

 1. Pre svoju typickú chuť a vôňu sa bio kokosový olej najviac hodí na prípravu sladkých jedál (napr. na smaženie palaciniek) alebo do receptov ázijskej kuchyne.
 2. Ozvláštnite deťom obilnú kašu lyžičkou rozpusteného kokosového oleja. Očarí ich oriešková kokosová chuť.
 3. Pri použití do pečenia namiesto masla či klasického oleja prináša väčšiu krehkosť, ľahkosť a lepšiu stráviteľnosť.
 4. Komu na bežné kuchynské použitie vadí exotická vôňa, môže použiť bio kokosový olej zbavený typickej kokosovej vône a chuti.

 [bioobchodsk_produkty products_id="5860,4109,5859,7857" limit="4"]

kokosový olej
Hodnotenie: 80%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Viera MarčekováVyštudovala etnológiu, zaujíma sa o zdravý a prirodzený životný štýl.

Diskusia: BIO kokosový olej - darček pre ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií