BIO spotrebiteľ

Zapojte sa do súťaže o najlepší kompost roku 2015
Miss Kompost 2015

07.07.2015 07:15
Priatelia Zeme – SPZ, Centrum environmentálnych aktivít a internetový obchod Komposter.sk vyhlasujú už piaty ročník úspešnej celoslovenskej súťaže MISS KOMPOST, ktorej zmyslom je podporiť kompostovanie pre vlastnú potrebu. Do súťaže o zaujímavé ceny sa môže zapojiť každý, kto doma kompostuje.

Domáce kompostovanie môže byť jednoduché a zábavné. Môže sa realizovať v rôznej forme. Cieľ je však vždy rovnaký a jasný: vyrobiť si svojpomocne kompost – ideálne hnojivo pre rastliny, ktoré pestujeme. Toto je posolstvo našej súťaže pre všetkých ľudí, ktorí kompostujú na svojich záhradách a v domácnostiach.

Miss kompost 2015   foto: pixabay.com
Miss kompost 2015 foto: pixabay.com

 

Ako sa zapojiť do súťaže Miss Kompost 2015?

Do 10. septembra 2015 treba zaslať tri fotografie s rozlíšením aspoň 2 megapixely so stručným opisom svojho kompostu, kde kandidát na titul Miss Kompost 2015 uvedie:

 • miery svojho kompostoviska/ kompostéru (výšku, šírku, dĺžku prípadne iný relevantný rozmer)
 • suroviny, na ktorých si kompost pochutnáva
 • ďalšie informácie z výroby a použitia kompostu, alebo zaujímavú alebo humornú udalosť, ktorá sa mu pri kompostovaní prihodila.

Zároveň si súťažiaci odloží vrecúško kompostu (približne 3 kg), ktorého kvalita môže rozhodnúť vo finále

 

Prečo MISS KOMPOST?

„Keď z biologických odpadov vyrobíme kompost, pomáhame nielen sebe a záhrade, ale aj všetkým ľuďom. Kompostovanie je jednoduchý a praktický spôsob, ako môžeme znížiť množstvo skládkovaných komunálnych odpadov o polovicu. Chránime tak naše spoločné životné prostredie. Touto súťažou ukazujeme, že kompostovať môže naozaj každý. A my tých, ktorí kompostujú a idú príkladom ostatným, chceme odmeniť,“ hovorí Branislav Moňok z Priateľov Zeme – SPZ.

 

Richard Medal: „Finále Miss Kompost sa stalo organickou súčasťou nášho BIOjarmoku a veľmi si vážime, že Priatelia Zeme si "zvolili" za hlavné mesto osvety kompostovania práve Trenčín. Teší na to o to viac, že Centrum environmentálnych aktivít aktuálne spúšťa program certifikácie prírodných záhrad na Slovensku. A čo by bola prírodná záhrada bez kompostu?:)“

 

Ako sa rozhodne o MISS KOMPOST?

Zo všetkých prihlásených kandidátov vyberie odborná porota päť najlepších, ktorí postúpia do finále. Od každého z nich si následne vyžiada odložené vrecúško kompostu. Ich kvalitu bude mať opäť možnosť porovnať i laická verejnosť na verejnom podujatí – Biojarmoku, ktorý sa bude konať v sobotu 26. 9. 2015 v Trenčíne. Na tejto akcii budú prezentované fotografie a príbehy zaslané finalistami. Každý z nich získa hodnotné vecné ceny, ktoré do súťaže poskytol hlavný partner súťaže – internetový obchod komposter.sk a organizátori súťaže.

„Sme radi, keď vidíme praktické príklady rodín, kde sa kompostovanie stáva súčasťou ich životného štýlu. Tešíme sa, keď môžeme ľudí podporiť špičkovými domácimi kompostérmi, ktoré im uľahčia prácu v záhrade,“ hovorí Ing. Nina Oravcová, www.komposter.sk.

Prihlásiť sa do súťaže Miss Kompost 2015 môžete vypísaním elektronického formulára na webovej stránke http://www.priateliazeme.sk/spz/miss-kompost/prihlaska alebo e-mailom na miss.kompost@priateliazeme.sk.

Kompostovanie a Miss kompost na fotografiách 

Viac informácií:
Branislav Moňok, podpredseda Priateľov Zeme – SPZ, 0903 77 23 23, monok@priateliazeme.sk

Miss Kompost 2015 Miss kompost
Hodnotenie: 93.4%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Súvisiace články


Diskusia: Zapojte sa do súťaže o najlepší kompost ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  BIO magazín
  Magazín BIO spotrebiteľa  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií