Organizovalo ho Centrum environmentálnych aktivít (CEA) Trenčín v spolupráci s mestom Trenčín, OZ GenoFond a ďalšími partnermi.
Jadrom BIO jarmoku boli aj tento rok predaj a ochutnávka biopotravín a gazdovských produktov. Predstavili sa biopekári, prvovýrobcovia ovčieho syra, lekvárov, sirupov, včelári, bylinkári, ale aj predajca starých a krajových odrôd ovocných stromov či výrobca biočajov.
V stánkoch bola aj bezplatná poradňa prírodných záhrad a kompostovania, ovocinárska poradňa aj s výstavkou starých a krajových odrôd ovocia. Tím Bielokarpatského ovocného pokladu priamo na námestí muštoval, okoloidúcich a všetkých pomocníkov muštom aj osviežil.
Celý deň prebiehali prednášky a diskusie v kaviarni Coffee Sheep na zaujímavé témy ako lokálna mena (Janka Udvardiová, CEEV Živica), komunitné záhrady a včely v meste (Zuzana Španiková, CEEV Živica), značka Tradície Bielych Karpát (Richard Medal, CEA Trenčín), Bielokarpatský ovocný program (Katarína Rajcová, CHKO Biele Karpaty), revitalizácia Čerešňového sadu, Klub BioPaPa či Zelené školy (Miroslava Pilariková, CEEV Živica).
Cyklisti boli, ako vždy, na BIOjarmoku veľmi vítaní. Pre každého návštevníka, ktorý prišiel na bicykli, bola pripravená cyklotombola. Stačilo sa zaregistrovať v stánku Centra environmentálnych aktivít a vylosovaní výhercovia si vyskúšali jazdu na tandemovom bicykli.
Počas celého dňa boli na pódiu rôzne kultúrne vystúpenia - divadlo Mao - klauniáda pre deti, Meluzína - energická slovenská pesničkárka z Moravy, Valér Miko Trio - koncert XXII. V stane za pódiom prebiehal enviro program pre deti. Poznávanie liečivých rastlín, stôp zvierat, či vytváranie mandál zo semienok ako ukážka pestrosti prírody a života ako takého.
Táto reportáž vznikla vrámci predmetu Environmentálna výchova na Fakulte ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene.