BIO spotrebiteľ

Výsevné dni podľa Márie Thunovej 2016

10.12.2015 08:00
Práce na záhrade a na poli podľa prírodných kozmických rytmov.

Publikácia Výsevní dny 2016 Vám pomôže určiť priaznivé dni pre práce v záhrade alebo na poli a prináša rady pre včelárov. Tip na darček pre každého, kto chce žiť v súlade s rytmami prírody.

O čom sú Výsevné dni?

Kalendár konštelácií Výsevné dni je pomocník prírodných záhradníkov, záhradkárov, včelárov, poľnohospodárov a vinárov, ktorým radí, ako čo najefektívnejšie pracovať v záhrade a na poli. Základom odporúčaní sú 62 ročné skúsenosti so skúmaním vplyvu postavenia hviezd a mesiaca na vhodné termíny poľnohospodárskych prác.

Čo nájdete v publikácii Výsevní dny 2016?

Výsevné dni podľa Márie Thunovej 2016
Výsevné dni podľa Márie Thunovej 2016
foto: Klaudia Medalová

Odporúčania pre výsev, kultivačné práce I aplikáciu biodynamických preparátov v súvislosti s priaznivými zákonitosťami kozmického okolia Zeme, aby boli výnosy a výživná kvalita rastlín čo najvyššie.

Keďže posledné roky narastajú problémy s chovom včiel, kalendár radí, ako utlmiť výskyt roztoča varroa a moru včelieho plodu. Je tu tiež návod na opravu slamených úľov.

Nad rámec bežnej záhradnej a poľnohospodárskej problematiky v publikácii nájdete príspevky o starých mlynoch, pečení chleba a zatmení slnka v marci 2015.

Jadrom publikácie (strana 34-57) sú prehľadné tabuľky na každý mesiac a deň, ktoré obsahujú súbor konštelácií pre záhradkárov a poľnohospodárov a k tomu slovné zhrnutie astronomických vplyvov, vhodné dátumy výsadby, tipy na záhradné práce, reguláciu slizniakov (múch v stajni, kobyliek a pod.) a prípravu biodynamických preparátov.

Vydal: Matthias K. Thun
Preklad: Radomil Hradil
Redakčná úprava a copyright: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců
Rok vydania: 2015
Počet strán: 57
ISBN 978-80-87080-32-0

Máte s pestovaním podľa Výsevného kalendára skúsenosti? Podeľte sa o ne :-)

výsevné dni výsevný kalendár výsev
Hodnotenie: 80%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Výsevné dni podľa Márie Thunovej ...

  Re: Výsevné dni podľa Márie Thunovej 2016

  Min. rok som sa prvýkrát stretla s touto publikáciou a keďže som akurát začínala s novým pozemkom, tak som sa rozhodla všetko podriadiť radám z výsevných dní. Môžem povedať, že úroda bola výborná, napriek veľkým suchám a oproti susedom boli rastliny väčšie, vitálnejšie. Kombinovala som rady s alelopatiou a tento rok v tom hodlám pokračovať. Vrelo odporúčam vyskúšať.
  Dagmar   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Knihy, učebniceNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií